Program

Únor 2019

10. 2. 2019 Promítání KineDok – Zvíře stále žije / začátek: 19:00

Politický dokument si pokládá otázku, zda existuje ideální komunismus, neboť v praxi ještě nalezen nebyl. Mladá žena v Bulharsku nachází spis svého dědečka v archivech tajné služby. Sympatizoval s bulharskými socialisty ve 20. letech, ale poté, co byl svědkem hrůzných činů komunistické strany za druhé světové války, se připojil k protikomunistickému odboji v bulharských horách. Pomocí animace a inscenovaného dialogu mezi ženou a jejím dědou film ukazuje, jak se mladé generace neustále vrací ke komunistické ideologii ve světle zdiskreditovaných politiků a bývalých agentů tajné policie. Přístup mladé ženy k politickým alternativám kapitalismu se stává čím dál tím komplikovanějším.

 


17. 2. 2019 Koncert / začátek: 19:00 / vstup: 80 – 120 Kč

Out Of Phase (Německo) – crust/grind

Rosa Parks (CZ) – hardcore/punk


24. 2. 2019 Promítání KineDok – Vlak dospívání / začátek: 19:00

Příběh se odehrává na Dětské železnici vybudované v roce 1948 maďarskou komunistickou vládou. Šedesát let staré vlaky převážejí stovky tisíc cestujících ročně a jsou obsluhovány pěti sty dospívajícími dětmi. Hlavními hrdiny jsou tři mladí zaměstnanci, kteří vyrůstají v ekonomickém a sociálním neklidu dnešní doby. Dětská železnice jim nabízí útočiště, místo, kde jsou kamarádství a pořádek normou, v ostrém kontrastu se zmatkem a sobectvím současné společnosti. Sledujeme Gigi, Karmen a Viktora v zásadních okamžicích následujících let jejich života ve vlaku i mimo něj. Naše vyprávění zdaleka přesahuje příběh o komunistické relikvii. Zavádí nás do hlubin duše a emočního a intelektuálního rozvoje současné mladé generace. I přes vážné téma a několik dramatických okamžiků dodávají staromódní rituály a hřejivá atmosféra filmu lehkost, umocněnou řadou vtipných scén.

 


Po celý měsíc výstava Férová Uganda.  Výstava kreseb malíře a ilustrátora Dalibora Krcha, které vznikly během cesty po Ugandě v roce 2012.


Otevírací doba klubu

Čtvrtek 19:00 – 22:00, pátek a sobota 19:00 – 24:00, neděle 19:00 – 22:00.