Program

Duben 2019

7. 4. 2019 Promítání dokumentu – Dny šílenství / začátek: 19:00

 

„Proč jsou ulice plné takzvaných normálních lidí a my, čímsi nenormální, sedíme v léčebnách?“, ptá se jedna ze dvou protagonistů filmu Days of Madness Maja. Proč je hraniční porucha osobnosti diagnóza a nacionalismus nebo homofobie není? Maja dostala nálepku F64, diagnóza  poruchy pohlavní identity, druhý protagonista Mladen trpí schizofrenií. Oba berou nepřeberné množství prášků, jejichž vedlejší účinky se podepisují na jejich zdraví. Mladen se modlí za uzdravení, snaží se nemoc přijmout a hledá kořeny jejího počátku. Maja je z přemíry léčiv několikrát hospitalizovaná a ve vzpomínkách se vrací k dětství a rodině, někdy s láskou, jindy s neskrývaným vztekem. Režisér filmu Damian Nenadić se rozhodl pro netradiční snímání: Maje a Mladenovi přenechal kamery, na které si sami natáčí osobní záznamy a jsou tak spolutvůrci filmu.


16. 4. 2019 Koncert / začátek: 19:00 / vstup: 80 – 120 Kč

 

Göttemia (Norsko) – Není třeba představovat. Ve Futře po 3 letech již poněkolikáté. Svižný, melodický punk se špetkou nadsázky a humoru z norského Haldenu.

Kid, Feral (Švédsko) – Screamo/emo/hc ze švédského Skövde tak jak už jej dneska hraje málokdo. Upřímné texty a devadesátkový nádech. Na kontě jedno demo a LP vydané na anglickém labelu Dog Knights Productions. Na Fluffu prý zbořili stan, co je na tom pravdy nevíme…

Push (USA) – Dvoučlenný portlandský projekt hrající emo/math-rock ve stylu I love your lifestyle, Crash of rhinos nebo třeba Tiny moving parts. LP vydané taktéž na Dog Knights Productions.


21. 4. 2019 Promítání – Až přijde válka/ začátek: 19:00

Východní Evropa prožívá období neklidu. Rusko vyvíjí jaderné zbraně, na Ukrajině se válčí a muži zbrojí. Dystopie? Ne tak docela, polovojenské uskupení na bázi dobrovolníků vznikají i na Slovensku – jsme tomu blíže, než bychom čekali. Režisér filmu Jan Gebert pozoruje vznikající extremistickou skupinu Slovenskí Branci. Jednotliví účastníci se do ní zapojují z různých popudů. U někoho je účast vyvolaná strachem a nedůvěrou v ochranu vlády a jejích obranných složek, jiní se zapojují z nedostatku adrenalinu, zábavy a vzrušení. Zarážející je především tolerance státního systému a rodiny jako jednotky, která přihlíží k indoktrinaci dětí a mládeže. Hra na vojáky na lesní mýtině vzbudí posměch, závěr dokumentu už ale nabízí polovojenské uskupení, ze kterého může jít strach.


21. 4. 2019 Koncert / začátek: 19:00 / vstup: 80 – 120 Kč

Rovar17 vs Xpldnglke ● Costa vs. Schröder ● Wiatr ● MRN KSZ

Šest elektronických projektů, od ambientu až po hluk. Doplněno promítáním experimentálních filmů Tomáše Csonky.

Z Budapešti přijedou Rovar17 a Xpldnglke. V jejich eklektické, avšak skvěle gradované produkci jsou výrazně znát vlivy temného ambientu, tekna, psychedelické hudby i music concrète.
https://soundcloud.com/rovar17vsxpldnglke

Díky Bludnému kameni program doplní William „Bilwa“ Costa (US/DE) + Christian Konrad Schröder (AT)
Duo využívající terénní nahrávky a nazvučené objekty k produkci na pomezí elektroakustické instalace a experimentálního ambientu.
williambilwacosta.com | soundcloud.com/bilwa
ckonrad.net | soundcloud.com/shimshum

Ostatní tři projekty jsou z Ostravy a reprezentují pestře se rozvíjející aktuální ruch na experimentální elektronické scéně.

Sety budou krátké, ale intenzivní.


Po celý měsíc výstava obrazů Pavly Zajacové.


Květen 2019

11. 5. 2019 Férová snídaně / začátek: 10:00

Férová snídaně je piknikový happening na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů. Přidejte se a posnídejte lokální a fairtradové potraviny. Snídat se bude za každého počasí, na plácku u Klubu Futra nebo přímo v Klubu.

Co s sebou na snídani? Fairtradové či lokální dobroty a fantazii se meze nekladou. Kávu a čaj připravíme.


12. 5. 2019 Promítání dokumentu – Drifter / začátek: 19:00

Ricsi je mladý rebel a vrhá se po hlavě do každé lumpárny. Jakmile se dostane z jednoho problému, ukáže se jiný. Neposlouchá své rodiče ani učitele a provokuje, kudy chodí. Řídí auto, aniž by měl řidičák, krade a utíká před policií a výčitky svých rodičů si rozhodně k srdci nebere. Co mu jeho neschopný otec naplánoval a co od něj očekává, ho vůbec nezajímá. Proč by také mělo, když ho opustil zrovna, když ho nejvíc potřeboval? Drifter byl natočen během pěti let a vykresluje portrét odvážného mladého muže, který vzal osud do vlastních rukou.


18. 5. 2019 Festival Alternativní scéna / začátek u skateparku: 10:00, začátek koncertu v Klubu Futra: 19:00

Od 10:00 program u skateparku – skate contest, program pro děti s Mateřským centrem Bejbáček, vegan gril, kavárna…

Koncert od 19:00 ve Futře

Zeměžluč – punk Brno

Gagarin – disco elektro screamo Praha/Havířov

Hopes – hardcore Praha

Sekvoye – elektronika Brno

Bowel Fuck – grind Praha

Apolita – punk Kroměříž/Orlová

19.5. od 9:00 nohejbal na hřišti u Studánky.


26. 5. 2019 Promítání dokumentu – Každá zeď je dveřmi / začátek: 19:00


31. 5. 2019 Koncert / začátek: 19:00 / vstup: 80 – 120 Kč

Pleasure Portable (Honza alias Hooxx a Kačka Ocisková) se poprvé veřejně představí v orlovské Futře! Co budeme hrát? Jedná se o směs nejrúznějších elektronických žánrů (např. drum and bass nebo breakcore) v koktejlu spolu s inspirací progresivním rockem nebo taneční hudbou. Všechno zahrané živě a poctivě na baskytaru a bicí!

The Shanny, který se po koncertu zhostí afterparty, je známá postava brněnského elektronického undergroundu. Synťákový mág se svými svítícími tlačítky vydávajícími více než podivuhodné zvuky dokáže rozvlnit každého!


Po celý měsíc výstava Dirty Rat.


 

Otevírací doba klubu

Čtvrtek 19:00 – 22:00, pátek a sobota 19:00 – 24:00, neděle 19:00 – 22:00.