Novinky

 • Hledáme posily do týmu NZDM Maják
 • Medailonek o Futře aneb KineDoková místa
  Zástupci KineDoku připravují krátké medailonky o jednotlivých místech, která jsou do projektu zapojena. Jedním z takových míst je i Futra.
 • Poklidnější březen (jako předzvěst divokého dubna a května)
  Poklidnější březen je jen malou pauzou před dubnem a květnem. To však neznamená, že by vás nečekalo nic zajímavého. Hned na začátku měsíce proběhne diskuze s No Borders Teamem, v půlce březnu nás čeká další Portal party v režii Knipera, Szypa a Dynasteela. Březen zakončíme cestovatelským večerem s Valdou Bednarzem a promítáním v rámci projektu KineDok.
 • Únorový program – temné beaty, hip-hop, emo, post-rock, elektro a dokument o životních cestách
  V únoru nás čeká nabitý program – Arleta, Laokoon, Chalapeno, Clutch at Straws, Lemonheart Club, Bass Occupation 2.0 a dokument Námořník.
 • Fotografie z prvního SLAM poetry v klubu Futra
  Fotky z prvního a rozhodně ne posledního SLAM Poetry večera ve Futře. Žádné propriety, žádné masky, jen gesta, mimika, pohyb a především slova – vtipná, kritická, ostrá….co jedinec, to jiný příběh, jiný pocit.
 • Vítáme Vás v novém roce
  Máme tady leden a s ním první program roku 2023. Držíme se tradice, a tak se zase můžete těšit na žánrově pestré koncerty, taneční večírky a promítání. Postupně také připravujeme program na Alternativní scénu 2023, která se kvapem blíží. Rádi bychom připomněli, že Futra je místo otevřené novým lidem a nový nápadům. Pokud tedy máte zájem o to, si udělat nějakou svou akci, zahrát si odpoledne deskovky, otevřít prostor a udělat si čajovou party nebo workshop linorytu (či čehokoliv jiného), neváhejte se na nás obrátit a dáme to společně do kupy!
 • Přejeme Vám vše nejlepší do nového roku!
 • Prosincový program – folk, punk, elektro a obnovené vánoční setkání
  Prosincový program je tady. A nás čekají dva koncerty – jeden převážně folkový, druhý punkový s mixem elektronikem. Poslední adventní neděli si pustíme dokumentární snímky od studentů*ek FAMU. A 25.prosince si zatrsáme na vánoční d´n´b party.
 • KineDok nakonec bude i v listopadu
  20.listopad je Dnem uctění památky obětí transfobie. A proto budeme v tento den promítat další film z projektu KineDok, konkrétně snímek Tobi v barvách duhy. Po promítání proběhne diskuze s lidmi z Ostravského PRAJDU
 • 31. října strašila v nízkprahu strašidla
  V NZDM Futra strašila strašidla. Jako každý rok si totiž Martina, Kuba a Honza připravili halloweenský program!
 • Listopadový program – postpunk, metal, punk i elektro
  Představujeme program na listopad – bude o lásce, smrti, zlosti, thrash-metalu i tančení.
 • Oslava 25 let klubu Futra očima Aleše Adámka
  Oslava 25. narozenin je za námi. Bylo to fakt úžasné a ještě jednou moc děkujeme všem, co přišli a těm, co nám s přípravou a celým průběhem jakkoli pomohli. Nesmírně si ceníme vaši podpory, protože bez vás – návštěvníků a návštěvnic, podporovatelů a podporovatelek – bychom se k čtvrtstoletí existence […]
 • Rozhovor o Futře ve Špíně na Rádiu Wave
  Narozeniny byly skvělé a my ještě stále vstřebáváme všechny ty pozitivní dojmy. Zatím se s vámi podělíme alespoň o poslední rozhovor, který v rámci narozeninových příprav vznikl. A již brzy zveřejníme také fotografie a nějaký ten report!
 • Rozhovor (nejen) o pětadvacátých narozeninách v Hudebním přátelském okénku
  Na facebookové skupině Hudební přátelské okénko vyšel v rámci narozeninových oslov rozhovor s jednou z členek kolektivu Blankou. Přepis celého rozhovoru najdete níže, budeme však rádi, když si rozhovor přečtete také přímo ve skupině a stanete se jejím fanoušky. Skupina totiž přináší mnoho velmi zajímavých informací z hudebního světa!
 • Tým Futry na Rádiu Ostravan
  V rámci narozeninových oslav se tým Futry ve složení Dan, Niky, Mirek a Wilda dostavili do pořadu Klubání Richarda Kutěje. A o čem všem si povídali? Poslechněte si záznam na Soundcloudu!
 • Ťuk, ťuk, ťuk – nározky klepou na dveře
  Naše nározky se blíží rychlostí blesku! A co nás čeká? Přinášíme vám pár důležitých informací. Klub se otevře v 15:00 a program bude rozdělen na dvě stage. Díky tomu bude možné být od 15:00 do cca 18:30 ve velkém sále třeba i s vašimi dětmi (bude tam klidněji), dát si naši skvělou kávu od Black Seeds, zahrát si fotbálek nebo pinec, anebo si zahrát jednu z mnoha našich deskovek.
 • Klubání Richarda Kutěje, tentokrát se členy týmu klubu Futra v Orlové
  Naše pětadvacetiny se blíží neuvěřitelnou rychlostí. A část týmu Futry má díky Richardu Kutějovi možnost zavítat do jeho skvělého pořadu Klubání.
 • Den sociálních služeb slavíme v DKMO
  4. října 2022 proběhl další den sociálních služeb. A my byli u toho!
 • Bianca a LuciAnna jsou feministky aneb první díl podcastu od Gendertlachy
  LuciAnna a Bianca, kterou můžete znát také z Futry, jsou feministky a rozhodly se z původně diskuzní skupiny udělat hlavně podcast. A nyní si můžete poslechnout první díl!
 • Program na říjen 2022
  Říjen bude hlavně ve znamení oslav. Futra totiž slaví 25 let své existence. Krom narozeninového večírku nás také čeká dokument z KineDoku, anebo drum´n´bass party.