Novinky

 • Prosincový program – folk, punk, elektro a obnovené vánoční setkání
  Prosincový program je tady. A nás čekají dva koncerty – jeden převážně folkový, druhý punkový s mixem elektronikem. Poslední adventní neděli si pustíme dokumentární snímky od studentů*ek FAMU. A 25.prosince si zatrsáme na vánoční d´n´b party.
 • KineDok nakonec bude i v listopadu
  20.listopad je Dnem uctění památky obětí transfobie. A proto budeme v tento den promítat další film z projektu KineDok, konkrétně snímek Tobi v barvách duhy. Po promítání proběhne diskuze s lidmi z Ostravského PRAJDU
 • 31. října strašila v nízkprahu strašidla
  V NZDM Futra strašila strašidla. Jako každý rok si totiž Martina, Kuba a Honza připravili halloweenský program!
 • Listopadový program – postpunk, metal, punk i elektro
  Představujeme program na listopad – bude o lásce, smrti, zlosti, thrash-metalu i tančení.
 • Oslava 25 let klubu Futra očima Aleše Adámka
  Oslava 25. narozenin je za námi. Bylo to fakt úžasné a ještě jednou moc děkujeme všem, co přišli a těm, co nám s přípravou a celým průběhem jakkoli pomohli. Nesmírně si ceníme vaši podpory, protože bez vás – návštěvníků a návštěvnic, podporovatelů a podporovatelek – bychom se k čtvrtstoletí existence […]
 • Rozhovor o Futře ve Špíně na Rádiu Wave
  Narozeniny byly skvělé a my ještě stále vstřebáváme všechny ty pozitivní dojmy. Zatím se s vámi podělíme alespoň o poslední rozhovor, který v rámci narozeninových příprav vznikl. A již brzy zveřejníme také fotografie a nějaký ten report!
 • Rozhovor (nejen) o pětadvacátých narozeninách v Hudebním přátelském okénku
  Na facebookové skupině Hudební přátelské okénko vyšel v rámci narozeninových oslov rozhovor s jednou z členek kolektivu Blankou. Přepis celého rozhovoru najdete níže, budeme však rádi, když si rozhovor přečtete také přímo ve skupině a stanete se jejím fanoušky. Skupina totiž přináší mnoho velmi zajímavých informací z hudebního světa!
 • Tým Futry na Rádiu Ostravan
  V rámci narozeninových oslav se tým Futry ve složení Dan, Niky, Mirek a Wilda dostavili do pořadu Klubání Richarda Kutěje. A o čem všem si povídali? Poslechněte si záznam na Soundcloudu!
 • Ťuk, ťuk, ťuk – nározky klepou na dveře
  Naše nározky se blíží rychlostí blesku! A co nás čeká? Přinášíme vám pár důležitých informací. Klub se otevře v 15:00 a program bude rozdělen na dvě stage. Díky tomu bude možné být od 15:00 do cca 18:30 ve velkém sále třeba i s vašimi dětmi (bude tam klidněji), dát si naši skvělou kávu od Black Seeds, zahrát si fotbálek nebo pinec, anebo si zahrát jednu z mnoha našich deskovek.
 • Klubání Richarda Kutěje, tentokrát se členy týmu klubu Futra v Orlové
  Naše pětadvacetiny se blíží neuvěřitelnou rychlostí. A část týmu Futry má díky Richardu Kutějovi možnost zavítat do jeho skvělého pořadu Klubání.
 • Den sociálních služeb slavíme v DKMO
  4. října 2022 proběhl další den sociálních služeb. A my byli u toho!
 • Bianca a LuciAnna jsou feministky aneb první díl podcastu od Gendertlachy
  LuciAnna a Bianca, kterou můžete znát také z Futry, jsou feministky a rozhodly se z původně diskuzní skupiny udělat hlavně podcast. A nyní si můžete poslechnout první díl!
 • Program na říjen 2022
  Říjen bude hlavně ve znamení oslav. Futra totiž slaví 25 let své existence. Krom narozeninového večírku nás také čeká dokument z KineDoku, anebo drum´n´bass party.
 • Den sociálních služeb – Orlová všem generacím
  4.10.2022 opět proběhne Den sociálních služeb. Přijďte se o našich službách dozvědět víc a zjistěte, jaké všelijaké sociální služby jsou v Orlové dostupné.
 • Debutové album kapely No Vida – BAU
  Kapela No Vida vypustila do světa své debutové album BAU. Nápaditý mix grunge, noisu a post punku – tuhle desku budete poslouchat zas a znova!
 • Také letos proběhlo Léto s Futrou a Léto s Majákem
  Prázdniny jsou za námi a my společně oslavili jejich konec. Děkujeme, že jste i letos trávili léto s Futrou a Majákem!
 • Zkrocená zahrada – gruzínský dokument doplnil svým povídáním Marek Hrdina
  V neděli 25.zaří 2022 proběhlo další promítání v rámci projektu KineDok. Tentokráte se jednalo o snímek Zkrocená zahrada režisérky Salomé Jashi. Film velmi poetickým způsobem přináší příběh z Gruzie, ve kterém bývalý premiér skupuje stromy, které pak přes celou zemi převáží do své zahrady.Po promítání následovala diskuze s Markem Hrdinou. Marek navštívil Gruzii několikrát jako turista. V rámci svého povídání nám představil zajímavé kouty Gruzie, které navštívil.
 • Ohlédnutí za srpnovou elektronickou párty
  20.srpna 2022 proběhla letní rave party v klubu Futra. Zahráli na ní Dynasteel, Adam Půlgram a Kniper. Atmosféru na svých fotografiích zachytil Aleš Adámek.
 • Jadapa:One – Nové album Neism a The Owl
  Snové toulky podzimní krajinou, křupání listí, studený vítr zpívající o přicházející zimě. Anebo procházka světem-nesvětem ve dnech, které se pomalu prodlužují a vytěsňují dlouhé zimní noci. Jsou černé stuhy znamením přicházejících dlouhých ledových nocí, anebo jsou stružkami mizící temnoty? A nebo něčím úplně jiným? Snad značkami, kterými si značí cestu bytosti žijící v mlhách valících se po jarním poli?
 • Výstava na stromech – Kávová krize
  Od 1. do 8. října 2022 bude v orlovském lesoparku probíhat Výstava na stromech! Zahájení výstavy proběhne 1.10.2022 od 14:00. Jelikož je 1.říjen také mezinárodním dnem kávy, nebude chybět ochutnávka kvalitní a férové kávy – například od Black Seeds.