Program

Pořádáme koncerty, výstavy, přednášky, veganské večeře a promítáme dokumentární filmy v rámci projektu KineDok. A jsme otevření vašim nápadům a podnětům, co by se ve Futře mohlo dít.

V klubu je možnost zahrát si některou ze stolních her, které zde máme, nebo se začíst do knih a zinů v klidném prostředí naší knihovny, popíjet k tomu férovou kávu nebo maté a prostě žít. Pro aktivnější je zde stolní fotbálek, hokej a ping-pong. Pokud rádi surfujete, můžete se připojit k naší free wi-fi.

Mimo stálou nabídku nealkoholických nápojů, piva a pochutin je možné v klubu zakoupit výrobky s certifikátem FairTrade. Širokou nabídku tvoří kávy, čokolády, kakaa, koření, čaje a mnoho dalšího.

 • Futra je součástí Feministické konference
  Šestý ročník Feministické konference s názvem „Budujeme hnutí!“ se bude konat již tento víkend, tedy od pátku 22.září do soboty 23.září. Kolektiv Futry na konferenci vystoupí v sobotu od 17:00 s workshopem s názvem Svět pod světem reálně i metaforicky.
 • KineDok – Muzeum revoluce
  V neděli 24. září 2023 bude v orlovském klubu Futra probíhat další projekce v rámci projektu KineDok. Tentokrát budeme mít příležitost shlédnout dokumentární film s názvem „Muzeum revoluce“ (2021), který byl režírován Srđanem Kečou. Tento film s délkou 90 minut bude uveden s českými titulky.
 • No Clash Fest #1
  Atomçk, Vole, Nic Śmiesznego, Impulsealer, Marne – to je první No Clah Fest!
 • Orlovské hudební léto v ulicích – Kalle /// Šimanský&Niesner
  Již tuto neděli proběhne první ze série koncertů v ulicích.
 • Vegan nábřeží | Ostrava
  Na Pěší zóně Malá Kodaň se již tuto sobotu uskuteční akce s názvem Vegan nábřeží. Klub Futra zde bude mít svůj stánek s veganskými fairtrade výroby, informacemi o svých aktivitách a také kapesní Veganskou kuchařkou, kde najdete spoustu receptů za pár kaček.
 • Pár nových fotek z červnového a červencového koncertu
 • Deskovky!
  Deskovky – zábava na pár minut, ale také na celý večer. V klubu máme velké množství deskových her, které je možné si zapůjčit a zahrát. Tak se stavte a nebo třeba naplánujte odpoledne deskových her. Stolů i her máme dost!
 • Okraj #001 – První ročník nového futráckého festivalu
  Rádi bychom Vás pozvali na první ročník festivalu, který volně navazuje na dlouholetou akci nazvanou „Alternativní scéna“, tentokrát však s trochu jiným konceptem. Během festivalu se můžete těšit na Zinefest, výstavy, workshopy, skvělou hudbu a mnoho dalších zajímavých aktivit. Festival se bude konat 16.3.2023 v klubu Futra.
 • Clashless Society – aneb klubová spolupráce
  Začalo nás unavovat, jak nás pořád štve, že se nám klešují akce. A tak jsme zkusili krok novým směrem a vytvořili si Clashless society. A rovnou jeden kleš spojili a naplánovali No Clash Fest I. – Atomçk/Bahratal/Impulsealer/Nic Śmiesznego/Vole.
 • Fluff Fest Bands Warm Up – Laxity (Pl) // ŸPERITIFF // The Owls
  Ve středu 26. července 2023 proběhne ve Futře koncert tří kapel, které se pak odeberou směr Rokycany, aby vystoupily na skvělém, bez debat kultovním festivalu Fluff Fest.