NZDM Futra

NZDM Futra je registrovanou sociální službou – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež dle § 62 zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách.

Posláním NZDM Futra je pozitivně ovlivňovat životní styl a hodnoty dětí a dospívající mládeže ve městě Orlová, nabízet jim podporu, informace a odbornou pomoc, podporovat je v aktivním a zodpovědném přístupu k vlastnímu životu i k jejich okolí.

Cíle NZDM Futra
– Pomáhat mladým lidem zvládat obtížné situace v jejich každodenním životě, podporovat je při začleňování do skupiny vrstevníků a společnosti.
– Nabízet jim atraktivní, přátelský a přijímající prostor.
– Pomoci jim při realizaci vlastních nápadů (workshopy, koncerty, filmové projekce apod.)
– Informovat mladé lidi o dalších pro ně vhodných službách či institucích.
– Vytvářet a realizovat aktivity zaměřené na prevenci sociálně patologických jevů.
– Spolupracovat s dalšími institucemi na programech a opatřeních, která by vedla k prevenci sociálně patologických jevů a podpoře mladých lidí ve městě Orlová.

 • Den dětí a mládeže v NZDM Futra
  Dnes 1. 6. 2021 se u nás v NZDM Futra připojíme k oslavě Mezinárodního dne děti a mládeže. Máme pro Vás připravený nevšední program. Tak dorazte, třeba si něco zahrát, namalovat či s námi pokecat. Budeme se na Vás těšit zítra od 14:00 do 17: 30 hod. Kuba, Tereza a […]
 • Společný úklid pokračuje
  Minulý čtvrtek jsme se s našimi dobrovolníky vydali do lesoparku a opět jsme se nestačili divit, co všechno se dá v lese najít. Za jedno odpoledne jsme společně posbírali spoustu plastových lahví, kuchyňských potřeb, poničených hraček a dalšího harampádí. Úklidem lesa dáváme přírodě najevo, že si ji vážíme, a proto […]
 • Společný úklid pokračuje!
  Jako tomu bylo již v předchozích týdnech, úklidové nasazení NZDM Futra pokračuje! A tentokrát budeme sbírat odpadky v orlovském lesoparku. Čím více nás bude, tím více toho posbíráme. Těšíme se na Vás už tento čtvrtek 29. 4. 2021 od 16:00 hod. u hlavního vchodu NZDM Futra. S sebou nezapomeňte roušku […]
 • Přijímačky z matematiky na SŠ nanečisto
  Info hlavně pro rodiče a žáky a žákyně devátých tříd! Přijímačky z matematiky na SŠ nanečisto připravili dobrovolníci a dobrovolnice Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Pokud byste potřebovali vytisknout materiály, neváhejte se obrátit na pracovníky a pracovnice našich NZDM! Přijímačky z matematiky pro SŠ nanečisto | Matematicko-fyzikální fakulta (cuni.cz)
 • Úklid lesů a lesoparku
  V Orlové je hodně zeleně, žel je (nejen) v této zeleni také hodně odpadků. Pracovníci a pracovnice NZDM se tomu však rozhodli udělat přítrž a vyrazit do okolních leso(parků) sesbírat, co jiní po sobě utrousili. Pojďte se k nim přidat!