NZDM Futra

NZDM Futra je registrovanou sociální službou – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež dle § 62 zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách.

Posláním NZDM Futra je pozitivně ovlivňovat životní styl a hodnoty dětí a dospívající mládeže ve městě Orlová, nabízet jim podporu, informace a odbornou pomoc, podporovat je v aktivním a zodpovědném přístupu k vlastnímu životu i k jejich okolí.

Cíle NZDM Futra
– Pomáhat mladým lidem zvládat obtížné situace v jejich každodenním životě, podporovat je při začleňování do skupiny vrstevníků a společnosti.
– Nabízet jim atraktivní, přátelský a přijímající prostor.
– Pomoci jim při realizaci vlastních nápadů (workshopy, koncerty, filmové projekce apod.)
– Informovat mladé lidi o dalších pro ně vhodných službách či institucích.
– Vytvářet a realizovat aktivity zaměřené na prevenci sociálně patologických jevů.
– Spolupracovat s dalšími institucemi na programech a opatřeních, která by vedla k prevenci sociálně patologických jevů a podpoře mladých lidí ve městě Orlová.

 • Světový den sociální práce
 • Podcast Očima teenagerů
  V NZDM Futra začal vznikat nový podcast od teengarů pro teenagery. Ale poučit se mohou všechny věkové kategorie :).
 • Milostivé léto – šance pro lidi s dluhem
  Milostivé léto je způsobem, jak se poprat s dluhem například u kraje, obce, dopravních podniků apod.
 • Společné grilování
  Naše společné gastronomické zážitky srpnovou večeří nekončí. Příští týden se budeme opět scházet, a to na společné grilovačce v areálu Komunitního Centra Maják v Orlové Porubě. Akce se bude konat 16. 9. 2021 od 17:00 hod. na zahradě. Další společná akce může být realizována díky podpoře programu České spořitelny a Nadace Via. Budou […]
 • Výzva NZDM Futra
  Jak již víte, v rámci projektu Aktivně v terénu jsme během letošního roku zakoupili dva skateboardy a dvě koloběžky. O vypůjčení a jejich využívání mají naši klienti velký zájem a samotná poptávka po dopravních prostředcích převyšuje poptávku. Proto přicházíme s výzvou! Pokud máte doma skateboard (nebo jakýkoli jiný board, koloběžku […]