Tým NZDM Futra

Jakub Lasota je pracovníkem v sociálních službách. A také tím, kdo má na starosti chod obou našich nízkoprahů.

Kuba zároveň působí v řadách pracovníků*nic NZDM Futra a NZDM Maják nejdéle, zažil (skoro) všechny změny a proměny a je tím, kdo tudíž stále rozvíjí kvalitu našich služeb. Krom toho je Kuba také dlouholetým členem spolku Futra.

Kuba je velký profík, srandista, ale také mistr relaxace. Neodmyslitelně k němu patří jeho čtyřnohý parťák, tedy spíše parťačka, se kterou se společně vydávají na výlety a dobrodružství, což je pro oba nejlepší způsob, jak trávit volný čas.

Kuba jezdí také rád na kole, nebo si užívá klidné chvíle v kavárně, kde se může zaposlouchat do šepotu kávovaru.

Martina Kaplánová je sociální pracovnicí NZDM Futra. A také je pěstounkou, tedy osobou empatickou a s velkou trpělivostí – tu jen tak nějaký puberťák z míry nevyvede! Ale vždy dokáže naslouchat a případně nabídnout nějakou tu radu.

Martina je všestrannou bytostí a kreativní duší našeho nízkoprahu. Ve svém volném čase neustále něco vyrábí, ale také si ráda čte. Věnuje se rovněž pohybu, konkrétně pole dance. A na podzim ji můžete potkat s plným košíkem hub (mimochodem, taky moc ráda vaří, ale to je naše nízkoprahácké tajemství…).

A jaká jsou Martinina životní motta?

Nečiň jinému, co nechceš, aby činil tobě.

Miluj, věř, bojuj, žij! A věřím, že důležitější je Být než Mít.

Lucka Velčovská je pracovnice v sociálních službách a naše teréňačka.

Lucka byla dlouho naší dobrovolnicí a je to prostě bytost přímo zrozená k tomu, aby pracovala v sociálních službách. Jak sama říká: „Trávím ráda čas s lidmi.“ A my víme, že je navíc empatická, kreativní, schopná naslouchat a poradit.

Co dělá ve svém volném čase? Ze všeho nejraději cestuje po světě jen s batohem na zádech. Ráda sportuje a tráví čas na horách.

A co dál na sebe Lucka prozradí?

Jsem milovnicí dobrého jídla! Nedílnou součástí mě samé je také hlasitá hudba ve sluchátkách.

A jaké je moje motto? – „Všechno je čistá láska, a ta láska je energie. Když něco miluješ, dokážeš to poznat.“

Honza Beran byl pracovník v sociálních službách a náš teréňák. A tak nějak stále patří k našemu týmu. Protože byl pro nás velkou inspirací lidsky i pracovně.

Po pracovní době a o víkendech většinou usedám do zkušebny a pokouším se něco vytvořit (hudební tvorba, nahrávání a editace podcastu…).

Mám slabost pro cestování a kávu. A nemám rád krevety.

Žeru youtubera Peťana (kanál PTNGMS).