Cestovatelský večer a červnový KineDok

Publikoval admin v

Již tento pátek 9.června 2023 proběhne v našem klubu další cestovatelský večer. O svých cestách Rumunskem a Bulharskem nám přijde povyprávět Michal Lošták. Pořádá YMCA Orlová, Kůlcentrum YMCA Orlová a Klub Futra. Cestovatelský večer začne ve 20:00 a vstup na něj je zdarma.


V neděli 11.června 2023 od 16:30 budeme opět promítat s KineDokem. Dokumentární snímek Návštěvníci nás zavede až na Špicberky.

Návštěvníci
CZ, 2022, 83 min, Režie: Veronika Lišková
vstup zdarma

Mladá antropoložka Zdenka se se svým manželem a třemi syny přestěhuje na Špicberky v Norsku, aby pozorovala, jak se mění život v polárních oblastech. Získala prestižní dvouletý grant na rozsáhlý vědecký výzkum o dopadu globalizace na obyvatelstvo v nejsevernějším městě světa, Longyearbyenu. Poté, co se Zdenka zamiluje do svého nového domova, zjistí, že v Arktidě mizí daleko víc než jen ledovce a permafrost. Prostřednictvím rozhovorů s obyvateli si začíná uvědomovat, jak heterogenní malá místní komunita vlastně je, a postupně odhaluje napětí, které se skrývá pod povrchem. Zdenka se zároveň snaží přijít na to, do jaké míry se může zapojit do místní komunity, kterou původně zamýšlela jen pozorovat.


Poslední promítání před prázdninami proběhne opět v neděli, tentokrát 25.6.2023 od 16:30. Promítat budeme rovněž česko(-slovenský) snímek – Láska pod kapotou.

Česko, Slovensko 2021 • 85 min • režie: Miro Remo • české znění

Odhodlaný padesátník Jaroslav má v životě dvě vášně. Rychlá auta a školní lásku Jitku, která mu po zpackaném manželství vrátila naději a chuť jít dál. Jitka, služebně nejstarší autokrosová řidička v Čechách, by sotva našla lepšího mechanika a kouče, než je Jaroslav. Ten pro ni znovu a znovu staví z ojetin závodní auta a společně doufají ve vítězství. Sportovní klání je jen kulisou pro skutečný „závod života“, ve kterém pár zatím nepatřil mezi favority. Frustrace a deziluze minulosti tak mohou nabrat překvapivý směr. Režisér Miro Remo přichází s příběhem z moravsko-slovenského pohraničí, kterému nechybí drama ani humor.

KineDok je projektem Institutu dokumentárního filmu. Projekt je realizován s finanční podporou Kreativní Evropy MEDIA, Mezinárodního visegrádského fondu, Velvyslanectví USA, Státního fondu kinematografie a Magistrátu hl.m. Prahy.