Novinky

 • Alternativní scéna XII se již blíží!
  Již zítra vypukne dvanáctý ročník Alternativní scén. A co vše nás čeká?
 • Květen ve znamení Alternativní scény
  Jaro je konečně tady! Vše kolem kvete, my už plánujeme letní festivaly a výlety. Ale než se rozprchneme ještě nás čeká pár skvělých akcí. Může se zdát, že v květnu trochu zvolníme, ale nenechte se zmýlit! Alternativní scéna XII. se blíží a tak je potřeba šetřit síly. Čekání na scénu […]
 • KineDok – workshop v Budapešti
  Na konci dubna jsme měli s Futrou možnost se zúčastnit mezinárodního workshopu pro promítací místa zapojená v projektu KineDok (KineDok CZ / KineDok International ).Jednalo se o velmi inspirativní a informacemi nabyté dny (takže se Blanka vrátila fakt dost unavená, ale za to, i když to může znít jako paradox, plná pozitivní energie […]
 • Supercool duben plný hudby aneb jaro je konečně tady
  Ačkoliv venku stále sem tam sněží a skoro každý den se probouzíme do teplot pod nulou, všude kolem se rozprostírají neklamná znamení přicházejícího jara. Lidé mění zimní boty za tenisky a velké teplé kabáty za tenké bundy, vše se zelená a v ulicích se opět rozzářily barevné stromy a keře. […]
 • Děkujeme Adře a Bonatrans za knihy a deskové hry
  S Adrou naše služby spolupracují už dlouhodobě. Kromě řady společných akcí (např. Velikonoce v NZDM Maják) jsou díky Adře v NZDM Futra a NZDM Maják skvělí dobrovolníci *ce. A nyní jim moc děkujeme za knihy a deskové hry, které do NZDM Maják darovala spolu s Adrou firma Bonatrans.
 • Kdo vlastně tvoří klub Futra?
  Futra je spolek, který tvoří cca dvacet dobrovolníků*nic, členů*ek spolku. A jak se stát členem*kou? Je to v podstatě jednoduché! Pokud se zajímáš o kulturní dění nebo o nejrůznější sociální otázky či pokud máš spoustu nápadů, ale chybí ti místo, kde je realizovat a zároveň jsou ti blízké základní myšlenky, se kterými chceme klub rozvíjet, pak se nám prostě ozvi (na messenger, na mejl, na instagram) anebo dojdi na akci a domluvíme se!
 • Vylepšovali jsme prostor
  Zase jsme to u nás trochu vylepšovali. Nová světla vytvářejí pěkná zákoutí pro posezení, místo zvukařského koutku, který bude přemístěn a zmenšen, vzniklo nové elegantní místo, které se bude hodit nejen při promítačkách a diskuzích.
 • No means no, only yes is yes
  Chtěli bychom připomenout, že sexuální obtěžování a obdobné nežádoucí jednání v klubu neakceptujeme a je neoddiskutovatelným důvodem proto, aby již dotyčný*á nebyl*a do klubu vícekrát vpuštěn*a. Sexuálním obtěžováním míníme i nevhodné sexuální poznámky a narážky, nevyžádané dotyky apod. Alkohol přitom není omluvou, spíše naopak, jde o přitěžující okolnost. Chceme, aby se u nás lidé cítili bezpečně. Proto prosím respektujte individuální hranice každé*ho a odpověď „ne“, považujte za jasné „ne“. Děkujeme.
 • Hledáme posily do týmu NZDM Maják
 • Medailonek o Futře aneb KineDoková místa
  Zástupci KineDoku připravují krátké medailonky o jednotlivých místech, která jsou do projektu zapojena. Jedním z takových míst je i Futra.
 • Poklidnější březen (jako předzvěst divokého dubna a května)
  Poklidnější březen je jen malou pauzou před dubnem a květnem. To však neznamená, že by vás nečekalo nic zajímavého. Hned na začátku měsíce proběhne diskuze s No Borders Teamem, v půlce březnu nás čeká další Portal party v režii Knipera, Szypa a Dynasteela. Březen zakončíme cestovatelským večerem s Valdou Bednarzem a promítáním v rámci projektu KineDok.
 • Únorový program – temné beaty, hip-hop, emo, post-rock, elektro a dokument o životních cestách
  V únoru nás čeká nabitý program – Arleta, Laokoon, Chalapeno, Clutch at Straws, Lemonheart Club, Bass Occupation 2.0 a dokument Námořník.
 • Fotografie z prvního SLAM poetry v klubu Futra
  Fotky z prvního a rozhodně ne posledního SLAM Poetry večera ve Futře. Žádné propriety, žádné masky, jen gesta, mimika, pohyb a především slova – vtipná, kritická, ostrá….co jedinec, to jiný příběh, jiný pocit.
 • Vítáme Vás v novém roce
  Máme tady leden a s ním první program roku 2023. Držíme se tradice, a tak se zase můžete těšit na žánrově pestré koncerty, taneční večírky a promítání. Postupně také připravujeme program na Alternativní scénu 2023, která se kvapem blíží. Rádi bychom připomněli, že Futra je místo otevřené novým lidem a nový nápadům. Pokud tedy máte zájem o to, si udělat nějakou svou akci, zahrát si odpoledne deskovky, otevřít prostor a udělat si čajovou party nebo workshop linorytu (či čehokoliv jiného), neváhejte se na nás obrátit a dáme to společně do kupy!
 • Přejeme Vám vše nejlepší do nového roku!
 • Prosincový program – folk, punk, elektro a obnovené vánoční setkání
  Prosincový program je tady. A nás čekají dva koncerty – jeden převážně folkový, druhý punkový s mixem elektronikem. Poslední adventní neděli si pustíme dokumentární snímky od studentů*ek FAMU. A 25.prosince si zatrsáme na vánoční d´n´b party.
 • KineDok nakonec bude i v listopadu
  20.listopad je Dnem uctění památky obětí transfobie. A proto budeme v tento den promítat další film z projektu KineDok, konkrétně snímek Tobi v barvách duhy. Po promítání proběhne diskuze s lidmi z Ostravského PRAJDU
 • 31. října strašila v nízkprahu strašidla
  V NZDM Futra strašila strašidla. Jako každý rok si totiž Martina, Kuba a Honza připravili halloweenský program!
 • Listopadový program – postpunk, metal, punk i elektro
  Představujeme program na listopad – bude o lásce, smrti, zlosti, thrash-metalu i tančení.
 • Oslava 25 let klubu Futra očima Aleše Adámka
  Oslava 25. narozenin je za námi. Bylo to fakt úžasné a ještě jednou moc děkujeme všem, co přišli a těm, co nám s přípravou a celým průběhem jakkoli pomohli. Nesmírně si ceníme vaši podpory, protože bez vás – návštěvníků a návštěvnic, podporovatelů a podporovatelek – bychom se k čtvrtstoletí existence […]