Představujeme vystavující na Okraji #1

Publikoval admin v

☞ ☞ ☞ DANIEL GOLIAŠ
⇨ Daniel Goliaš, mnohým známý jako Déé X Géé (Dégéčko), je nedílnou součástí aktivistické diy hc/punk scény. Dokumentuje, fotí, natáčí videa a jeho práce můžete znát z plakátů, obalů desek, triček atd. Taky provozuje label Dont Gloat Records, na kterém vydává vymazlené nahrávky. Na Okraji bude mít vystavené své politické grafiky.
⇨ https://www.instagram.com/dee_x_gee


☞ ☞ ☞ KAT NATÁLIE KRUPOVÁ, NIKOLAS VIDRAS – ANTIPHON
⇨ „Touto spoluprací vyjadřujeme, jak vnímáme neverbální vyjadřování emocí a jejich zpracování. Jak vnímáme uměleckou tvorbu, která díky emocím, se kterými je tvořena dokáže vyvolat obratem emoce i samotnému divákovi. Pro nás pro oba je v naší tvorbě důležitá intermediálnost a na základě toho propojujeme nám blízká média v jeden celek.“
⇨ https://www.instagram.com/kxttxrt
⇨ https://www.instagram.com/meet_me_at_the_rave☞ ☞ ☞ TOMÁŠ STANĚK – PRÁZDNINY
⇨Intermediální instalace v duchu Prázdnin propojuje komiks samotný s jeho zakotvením v realitě a s jeho inspiračními zdroji. Vedle vystavených dvoustránek se tak v prostoru objeví i autentické skicy graffiti, špinavé rukavice a spreje, předvolání k výslechu a fotodokumentace pomalovaných zdí. To vše provází estetika dětského pokojíčku rebelujícího puberťáka, která je základním kamenem příběhu komiksu.

💡 PREZENTACE KNIHY 💡➲➲➲ TOMÁŠ STANĚK: PRÁZDNINY
„Prázdniny“ zachycují hlavního hrdinu a dva měsíce jeho pomaturitních prázdnin, během nichž se začlení do graffiti scény, stane se součástí party a s ní pak prožívá dobrodružné, formativní i značně vypjaté situace v prostředí nočního centra Prahy. Příběh popisuje euforii ze svobody, pocitu sounáležitosti s kmenem, a adrenalin z tvůrčí trestné činnosti, stejně jako stinné stránky života na hraně – násilí, drogy a morální dilemata, jimž maturant z dobré rodiny čelí v polosvětě pražské „scény“. Letní dobrodružství se tak stává čím dál tím více příběhem vnitřního boje jednotlivce, vztahy se začínají vyostřovat, atmosféra houstne, charakter se láme.

⇨Tomáš Staněk (*1994) je absolventem ateliéru ilustrace na FDU LS v Plzni. Od roku 2014 je redaktorem komiksového časopisu XRXMAG, do nějž i pravidelně přispívá. Jeho komiksy či ilustrace se objevily například v Rychlých Šípech a jejich úžasných nových dobrodružstvích a dalších knihách. V roce 2018 vydal vlastním nákladem autorskou komiksovou knihu METRO, která byla jeho bakalářskou prací. Kromě komiksu a ilustrace se věnuje malbě, graffiti, muralismu a rapu.

⇨ https://www.instagram.com/tms.stnk1