Program

Pořádáme koncerty, výstavy, přednášky, veganské večeře a promítáme dokumentární filmy v rámci projektu KineDok. A jsme otevření vašim nápadům a podnětům, co by se ve Futře mohlo dít.

V klubu je možnost zahrát si některou ze stolních her, které zde máme, nebo se začíst do knih a zinů v klidném prostředí naší knihovny, popíjet k tomu férovou kávu nebo maté a prostě žít. Pro aktivnější je zde stolní fotbálek, hokej a ping-pong. Pokud rádi surfujete, můžete se připojit k naší free wi-fi.

Mimo stálou nabídku nealkoholických nápojů, piva a pochutin je možné v klubu zakoupit výrobky s certifikátem FairTrade. Širokou nabídku tvoří kávy, čokolády, kakaa, koření, čaje a mnoho dalšího.

 • Únorový program – temné beaty, hip-hop, emo, post-rock, elektro a dokument o životních cestách
  V únoru nás čeká nabitý program – Arleta, Laokoon, Chalapeno, Clutch at Straws, Lemonheart Club, Bass Occupation 2.0 a dokument Námořník.
 • Vítáme Vás v novém roce
  Máme tady leden a s ním první program roku 2023. Držíme se tradice, a tak se zase můžete těšit na žánrově pestré koncerty, taneční večírky a promítání. Postupně také připravujeme program na Alternativní scénu 2023, která se kvapem blíží. Rádi bychom připomněli, že Futra je místo otevřené novým lidem a nový nápadům. Pokud tedy máte zájem o to, si udělat nějakou svou akci, zahrát si odpoledne deskovky, otevřít prostor a udělat si čajovou party nebo workshop linorytu (či čehokoliv jiného), neváhejte se na nás obrátit a dáme to společně do kupy!
 • Prosincový program – folk, punk, elektro a obnovené vánoční setkání
  Prosincový program je tady. A nás čekají dva koncerty – jeden převážně folkový, druhý punkový s mixem elektronikem. Poslední adventní neděli si pustíme dokumentární snímky od studentů*ek FAMU. A 25.prosince si zatrsáme na vánoční d´n´b party.
 • KineDok nakonec bude i v listopadu
  20.listopad je Dnem uctění památky obětí transfobie. A proto budeme v tento den promítat další film z projektu KineDok, konkrétně snímek Tobi v barvách duhy. Po promítání proběhne diskuze s lidmi z Ostravského PRAJDU
 • Listopadový program – postpunk, metal, punk i elektro
  Představujeme program na listopad – bude o lásce, smrti, zlosti, thrash-metalu i tančení.
 • Ťuk, ťuk, ťuk – nározky klepou na dveře
  Naše nározky se blíží rychlostí blesku! A co nás čeká? Přinášíme vám pár důležitých informací. Klub se otevře v 15:00 a program bude rozdělen na dvě stage. Díky tomu bude možné být od 15:00 do cca 18:30 ve velkém sále třeba i s vašimi dětmi (bude tam klidněji), dát si naši skvělou kávu od Black Seeds, zahrát si fotbálek nebo pinec, anebo si zahrát jednu z mnoha našich deskovek.
 • Program na říjen 2022
  Říjen bude hlavně ve znamení oslav. Futra totiž slaví 25 let své existence. Krom narozeninového večírku nás také čeká dokument z KineDoku, anebo drum´n´bass party.
 • Zkrocená zahrada – gruzínský dokument doplnil svým povídáním Marek Hrdina
  V neděli 25.zaří 2022 proběhlo další promítání v rámci projektu KineDok. Tentokráte se jednalo o snímek Zkrocená zahrada režisérky Salomé Jashi. Film velmi poetickým způsobem přináší příběh z Gruzie, ve kterém bývalý premiér skupuje stromy, které pak přes celou zemi převáží do své zahrady.Po promítání následovala diskuze s Markem Hrdinou. Marek navštívil Gruzii několikrát jako turista. V rámci svého povídání nám představil zajímavé kouty Gruzie, které navštívil.
 • Ohlédnutí za srpnovou elektronickou párty
  20.srpna 2022 proběhla letní rave party v klubu Futra. Zahráli na ní Dynasteel, Adam Půlgram a Kniper. Atmosféru na svých fotografiích zachytil Aleš Adámek.
 • Výstava na stromech – Kávová krize
  Od 1. do 8. října 2022 bude v orlovském lesoparku probíhat Výstava na stromech! Zahájení výstavy proběhne 1.10.2022 od 14:00. Jelikož je 1.říjen také mezinárodním dnem kávy, nebude chybět ochutnávka kvalitní a férové kávy – například od Black Seeds.