Program

Pořádáme koncerty, výstavy, přednášky, veganské večeře a promítáme dokumentární filmy v rámci projektu KineDok. A jsme otevření vašim nápadům a podnětům, co by se ve Futře mohlo dít.

V klubu je možnost zahrát si některou ze stolních her, které zde máme, nebo se začíst do knih a zinů v klidném prostředí naší knihovny, popíjet k tomu férovou kávu nebo maté a prostě žít. Pro aktivnější je zde stolní fotbálek, hokej a ping-pong. Pokud rádi surfujete, můžete se připojit k naší free wi-fi.

Mimo stálou nabídku nealkoholických nápojů, piva a pochutin je možné v klubu zakoupit výrobky s certifikátem FairTrade. Širokou nabídku tvoří kávy, čokolády, kakaa, koření, čaje a mnoho dalšího.

 • Cestovatelský večer a červnový KineDok
  Již tento víkend nás čeká cestovatelský večer a další dokument z projektu KineDok.
 • Alternativní scéna XII se již blíží!
  Již zítra vypukne dvanáctý ročník Alternativní scén. A co vše nás čeká?
 • Květen ve znamení Alternativní scény
  Jaro je konečně tady! Vše kolem kvete, my už plánujeme letní festivaly a výlety. Ale než se rozprchneme ještě nás čeká pár skvělých akcí. Může se zdát, že v květnu trochu zvolníme, ale nenechte se zmýlit! Alternativní scéna XII. se blíží a tak je potřeba šetřit síly. Čekání na scénu […]
 • KineDok – workshop v Budapešti
  Na konci dubna jsme měli s Futrou možnost se zúčastnit mezinárodního workshopu pro promítací místa zapojená v projektu KineDok (KineDok CZ / KineDok International ).Jednalo se o velmi inspirativní a informacemi nabyté dny (takže se Blanka vrátila fakt dost unavená, ale za to, i když to může znít jako paradox, plná pozitivní energie […]
 • Supercool duben plný hudby aneb jaro je konečně tady
  Ačkoliv venku stále sem tam sněží a skoro každý den se probouzíme do teplot pod nulou, všude kolem se rozprostírají neklamná znamení přicházejícího jara. Lidé mění zimní boty za tenisky a velké teplé kabáty za tenké bundy, vše se zelená a v ulicích se opět rozzářily barevné stromy a keře. […]
 • No means no, only yes is yes
  Chtěli bychom připomenout, že sexuální obtěžování a obdobné nežádoucí jednání v klubu neakceptujeme a je neoddiskutovatelným důvodem proto, aby již dotyčný*á nebyl*a do klubu vícekrát vpuštěn*a. Sexuálním obtěžováním míníme i nevhodné sexuální poznámky a narážky, nevyžádané dotyky apod. Alkohol přitom není omluvou, spíše naopak, jde o přitěžující okolnost. Chceme, aby se u nás lidé cítili bezpečně. Proto prosím respektujte individuální hranice každé*ho a odpověď „ne“, považujte za jasné „ne“. Děkujeme.
 • Medailonek o Futře aneb KineDoková místa
  Zástupci KineDoku připravují krátké medailonky o jednotlivých místech, která jsou do projektu zapojena. Jedním z takových míst je i Futra.
 • Poklidnější březen (jako předzvěst divokého dubna a května)
  Poklidnější březen je jen malou pauzou před dubnem a květnem. To však neznamená, že by vás nečekalo nic zajímavého. Hned na začátku měsíce proběhne diskuze s No Borders Teamem, v půlce březnu nás čeká další Portal party v režii Knipera, Szypa a Dynasteela. Březen zakončíme cestovatelským večerem s Valdou Bednarzem a promítáním v rámci projektu KineDok.
 • Únorový program – temné beaty, hip-hop, emo, post-rock, elektro a dokument o životních cestách
  V únoru nás čeká nabitý program – Arleta, Laokoon, Chalapeno, Clutch at Straws, Lemonheart Club, Bass Occupation 2.0 a dokument Námořník.
 • Vítáme Vás v novém roce
  Máme tady leden a s ním první program roku 2023. Držíme se tradice, a tak se zase můžete těšit na žánrově pestré koncerty, taneční večírky a promítání. Postupně také připravujeme program na Alternativní scénu 2023, která se kvapem blíží. Rádi bychom připomněli, že Futra je místo otevřené novým lidem a nový nápadům. Pokud tedy máte zájem o to, si udělat nějakou svou akci, zahrát si odpoledne deskovky, otevřít prostor a udělat si čajovou party nebo workshop linorytu (či čehokoliv jiného), neváhejte se na nás obrátit a dáme to společně do kupy!