Okraj #1 je za námi. A my už vyhlížíme další

Publikoval admin v

Okraj #001 je za námi a s klidem můžeme konstatovat, že překonal naše očekávání. A tak nám chvilku trvalo, než jsme se dostali k sepsání nějakého uceleného příspěvku.

Jak to tedy shrnout? Jak do pár vět vměstnat všechny naše pocity? Vlastně by možná stačilo jedno obrovské děkuji všem, kteří svou účastí vytvořili nezapomenutelnou atmosféru.

Dík patří všem nakladatelstvím a zinovým nadšencům/-kyním, protože díky jejich neutuchající aktivitě jsou přenášeny a uchovávány nejen zajímavá literární díla a důležitá pojednání, ale také do papíru ukrývají historie subkultur i své vlastní, udržují a kultivují diy postupy, myšlenky aktivismu zdola a rozšiřují obzory nezávislého umění.

Poděkování posíláme všem přednášejícím a diskutujícím – těm, kteří tvoří poezii, i těm kteří se zabývají zajímavými fenomény, bádají nad nimi nebo na jejich základě tvoří komiksy…

Děkujeme všem vystavujícím, kteří svět kolem sebe zachycují, přeměňují a pokládají otázky prostřednictvím (audio)vizuálního umění.

Dík patří všem kapelám, protože hudba může skutečně spojovat, nehledě na hudební žánr.

Díky všem těm, kteří nám s festivalem pomohli – vybírali vstupné, připravovali pohoštění, makali za barem apod.

A v neposlední řadě taky velký dík všem, kteří přišli, protože bez návštěvníků*nic by byla kultura jen smutným snažením. Na nás všech záleží, jaké si to uděláme.

Okraj #2 bude přibližně za rok a na jeho koncepci začneme zanedlouho pracovat. Se zinefestem se budeme střídat napřesrok s parádní Spring Zine Party v Praze a tak budeme přemýšlet nad tím, jak festival pojmout a jak propojit obraz, zvuk a slovo opět trochu jinak. A tudíž stále platí, že pokud máte jakékoliv nápady, rádi vás uvítáme v naši „plánovací skupině“!

Kategorie: NovinkyProgram