KineDok nakonec bude i v listopadu

Publikoval admin v

Neděle 20.listopadu je Dnem uctění památky obětí transfobie. A my jsme rádi, že se nám na tento den podařilo zorganizovat další projekci v rámci projektu KineDok – konkrétně budeme promítat snímek Tobi v barvách duhy.

Po promítání filmu bude následovat diskuze s lidmi z Ostravského PRAJDU.

Klub bude otevřen od 16:00, promítání začne v 16:30. Po skončení promítání bude následovat diskuze. Vstup je jako vždy zdarma, jako vždy bude také připraveno malé venganské pohoštění. Odkaz na FB událost zde.


Původní název: Tobi színei (2021)
Režie: Alexa Bakony
Stopáž: 82 min
V maďarském znění s českými titulky

V malé vesnici v Maďarsku žije Éva a její rodina. Její šestnáctileté dítě se nedávno vyoutovalo jako transgender a zvolilo si jméno Tobi. Po počátečním šoku se celá rodina spojí, aby ho podpořila, i když se neobejde bez trapných komunikačních přešlapů. Tobi je odhodlaný stát se biologicky mužem a zároveň se potýká s problémy dospívání. Éva se ze všech sil snaží být matkou, kterou její syn potřebuje, ale ztratit dívku, kterou vychovávala, pro ni není snadné. Vše se začne komplikovat, když dospívající Tobi pojmenovává svoji nebinární identitu. Režisérka ve svém debutu otevírá aktuální témata dospívání, hledání sebe sama, rodinného soužití a komunikace. Colors of Tobi je příběhem vzájemného respektu se všemi barvami duhy. (Tobi v barvách duhy | KineDok)


KineDok je projektem Institutu dokumentárního filmu. Projekt je realizován s finanční podporou Kreativní Evropy MEDIA, Mezinárodního visegrádského fondu, Velvyslanectví USA, Státního fondu kinematografie a Magistrátu hl.m. Prahy.