Klubání Richarda Kutěje, tentokrát se členy týmu klubu Futra v Orlové

Publikoval admin v

Naše pětadvacetiny se blíží neuvěřitelnou rychlostí. A část týmu Futry má díky Richardu Kutějovi možnost zavítat do jeho skvělého pořadu Klubání. O čem všem si budeme povídat? O historii, o současnosti, o zapálení pro věc, o plánech, o hudbě, o kultuře, o přátelství a o mnohém a mnohém další. Tak si ve čtvrtek 6. října v tradičním čase od 19 do 21 hodin nalaďte rádio Ostravan a buďte přitom s námi! Odkaz zde: Klubání Richarda Kutěje, tentokrát se členy týmu klubu Futra v Orlové – Rádio Ostravan | Hudba Moravskoslezského kraje (radioostravan.cz).

Orlovská Futra patří již neuvěřitelné čtvrtstoletí mezi jedny z hlavních bodů nezávislé a klubové kultury v Moravskoslezském kraji. Přes den je toto místo nízkoprahovým zařízením pro místní děti, po večerech se nejen o víkendech mění v prostor hudební. Hlavní body: skvělá dramaturgie, příjemný prostor a lidi, parádní zvuk a atmosféra. Ovšem nejen to. Součástí programu jsou i výstavy, besedy, filmové projekce s debatami a další.

Neméně skvělá je i zdejší hudební scéna. Kolem Futry vždy existovaly a existují skvělé kapely i projekty, hudebně od punku, crustu, hardcore, indie, post-rocku až k elektronice a experimentální i taneční hudbě. Sepjetí je to parádní, protože mnozí lidé z těch kapel krom jiného klub i tvoří a sami se aktivně starají o jeho dramaturgii a chod. Do okruhu Futra kapel tak bezesporu patří třeba Hibakusha, Pacino, Tupak Amaru, Dynasteel, Miss Marple, Teh(A)nu, DNO, Marne, Impulsealer, Cairnem, Sin Of Lilith, Livelike a další a další. Jejich alba, singly a další najdete na adrese diysceneorlova.bandcamp.com.

Richard Kutěj
Kategorie: Novinky