Orlovské hudební léto v ulicích – Kalle /// Šimanský&Niesner

Publikoval admin v

Již tuto neděli proběhne první ze série koncertů v ulicích.

KALLE
Hudební dvojice Veronika Buriánková a Davide Zemánek vytvořila v roce 2013 kapelu Kalle, která se stala pevným pilířem alternativní hudby. Jejich skladby spojují poetické, snové melodie, které se rafinovaně a často nečekaně prolínají s naléhavými pasážemi, a výsledkem je nezapomenutelný hudební zážitek umocněný jedinečným hlasem zpěvačky Veroniky Buriánkové.
Kalle si již třikrát odnesli žánrovou cenu Anděl – a to v letech 2014, 2017 a 2023, vždy v kategorii Alternativní hudba. Letos cenu získalo jejich poslední album Under the Black Moss.

ŠIMANSKÝ NIESNER
Folkové vybrnkávání, známé také jako americký primitivismus – v tomto hudebním žánrů našlo svou hudební cestu kytarové duo Jakub Šimanský a Tomáš Niesner. Repetitivní pasáže, umně se proplétající melodie, hudba, která i beze slov tvoří příběhy.Cyklus koncertů v ulicích Orlové, konkrétně na prostranství U Moravy, proběhne díky Participativnímu rozpočtu města. První koncert z tohoto cyklu proběhne ještě letos, další koncerty z projektu se uskuteční v průběhu léta 2024.Kromě Města Orlová, děkuji také všem, kteří svým hlasováním umožnili, aby se tato akce konala. Také děkuji Tomáši Velikému, který pomáhá při oslovování kapel. A Paulu Priestovi, který pomáhá s grafikou.