Poklidnější březen (jako předzvěst divokého dubna a května)

Publikoval admin v

Březen bude, co se akcí ve Futře týče, mnohem klidnější.

Rádi bychom připomněli, že Futra je místo otevřené novým lidem a nový nápadům. Pokud tedy máte zájem o to, si udělat nějakou svou akci, zahrát si odpoledne deskovky, otevřít prostor a udělat si čajovou party nebo workshop linorytu (či čehokoliv jiného), neváhejte se na nás obrátit a dáme to společně do kupy!

A tak i přesto, že se náš program začíná postupně plnit a nějaké akce máme naplánovány dokonce už i na říjen, stále je tu dost prostoru pro vás a pro vaše nápady.

V březnu je také o něco klidněji proto, že jsme se opět rozhodli malinko vylepšit prostor klubu – vymalovat, nově vyzdobit, osvětlit a tak dále. No, však se přijďte podívat!


No Borders Team a promítání filmu o situaci na polsko-běloruské hranici

4. března od 20:00 proběhne ve Futře diskuze a promítání se zástupci No Borders Team

V sobotu 4. března od 20:00 proběhne v prostoru klubu Futra promítání a následná diskuze s lidmi z No Border Teamu. Film, stejně jako diskuze se bude týkat situace na polsko – běloruské hranici – No Borders Team (NBT) je anarchistická grassroot skupina sdružující jednotliv*kyně z různých kolektivů z Polska a Evropy, kteří*é se staví proti postupu úřadů na hranicích. Agrese úřadů je namířena proti lidem hledajícím útočiště.NBT jako skupina věří, že svoboda pohybu a rozhodování o místě pobytu je základním lidským právem. Proto nesouhlasí s politikou úřadů spočívající v kategorizaci lidí. Žádný člověk není nelegální a solidarita a vzájemná pomoc jsou odpovědí na systém založený na xenofobii a pohrdání lidmi z různých etnických skupin.Více info na:
https://nobordersteam.noblogs.org/
https://www.facebook.com/nobordersteam

Setkání začne promítáním krátkého filmu o polsko-běloruském a také polsko-ukrajinském pohraničí, na kterém NBT spolupracuje s místními a dalšími aktivist*kami. Ukazuje rozdíly mezi oběma stranami východní hranice Evropské unie: jedna je otevřená a vítá lidi, kteří bojují proti ruské invazi, a ta druhá ve stejnou dobu – jenom o 300 km dále – zabíjí lidi, kteří utíkají před další válkou. Po promítání bude následovat prezentace vedená aktivist*kami NBT, kde bude také prostor na diskusi, otázky, nebo sdílení různých pohledů na to, jak pomoci lidem v pohybu právě nyní.


Taneční party však nebude chybět

V sobotu 18:března se prostory klubu opět rozezní zvuk drum´n´bass a jungle. Tentokráte v podání Szypa, Knipera a Dynasteela. Startujeme v 20:00, vstup je opět velmi příjemných 50,-.

V sobotu 18:března se prostory klubu opět rozezní zvuk drum´n´bass a jungle. Tentokráte v podání Szypa, Knipera a Dynasteela. Startujeme v 20:00, vstup je opět velmi příjemných 50,-.KineDok: Kinedok: Tenkrát v mládí + Cestovatelský večer: Kuba (Valda Bednarz)

KineDokové promítání tentokráte proběhne v pátek a navazovat na něj bude cestovatelský večer s Valdou Bednarzem, který nám povypráví o jeho cestování po Kubě.

Marko Čaklović. Fotograf, cestovatel, bohém. Především však citlivý kronikář generace vyrůstající v hořkém prostředí poválečných devadesátých let v Chorvatsku. Experimentální dokument, poskládaný z archivních fotografií, videozáběrů a rozhovorů s jeho nejbližšími, zachycuje znovunalezenou identitu této zraněné mládeže.

Po promítání proběhne cestovatelský večer/večírek s Valdou Bednarzem KUBA : “ Byli jsme u La ciudad nuclear de Juraguá, v okolí město stejné jako Pripjať“

KineDok je projektem Institutu dokumentárního
filmu. Projekt je realizován s finanční podporou Kreativní Evropy MEDIA, Mezinárodního visegrádského fondu, Velvyslanectví USA, Státního fondu kinematografie a Magistrátu hl.m. Prahy.


A co nás čeká v příštích měsících?

  • 7. dubna 2023 – Colored Moth // Riot Spears // Tilikum + promítání dokumentu Čáry
  • 22. dubna 2023 – FRANZIE // tba
  • 27. dubna 2023 – Strontzo // TBA
  • 20. května 2023 – Alternativní scéna
  • 28. října 2023 – Tamara // Downbelow // TBA