Týden pro klima ve Futře – 14.9.2022 promítání filmu Loupežníci lesa (KineDok)

Publikoval admin v

Futra se letos zapojuje do Týdne pro klima.

Ve středu 14.9.2022 proběhne tematický den v našich NZDM, ale také pro veřejnost v prostorách klubu Futra. Hlavním bodem programu bude promítání dokumentárního filmu Loupežníci lesa a následná diskuze.Loupežníci lesa

Přes 20 milionů kubických metrů dřeva se nelegálně vytěží v evropských lesích každý rok. Kde však stromy končí a kam míří výnosy z prodeje, které dosahují více než sto miliard dolarů? Těžba zasahuje do ruské tajgy, jednoho z posledních míst přirozeného výskytu ohroženého tygra sibiřského, míří i do anonymních továren v Číně, do USA, kde je jako pochybné podlahové zboží hojně prodáváno. Postihuje také rumunské národní parky, ve kterých dřevo zpracovávají rakouští obchodníci a zachází až do džunglí Peru. Alexander von Bismarck, aktivista a šéf Environmental Investigation Agency ve Washingtonu, DC, se však spolu se svým týmem jako utajený agent se skrytou kamerou vydává za odhalením těchto společností.

Vstup zdarma.

KineDok je projektem Institutu dokumentárního filmu. Projekt je realizován s finanční podporou Kreativní Evropy MEDIA, Mezinárodního visegrádského fondu, Velvyslanectví USA, Státního fondu kinematografie a Magistrátu hl.m. Prahy.

#ClimateOfChange #TydenProKlima2022 #KlimatickaKoalice #TydenProKlima #twibbonize