Tým NZDM Maják

Eva Olachová je naše sociální pracovnice. Stará se o chod Majáku a zařizuje vše spojené s administrativou, stmeluje tým a je neskutečně silným hromosvodem – ačkoliv sama dosti temperamentní, umí velmi dobře pracovat s kolektivem a rychle a efektivně řešit všechny nesnáze.

Ostatně má za sebou dlouholetou zkušenost s prací s lidmi! Dříve pracovala hlavně s dospělými či celými rodinami. Příchod do Futry pro ní byl vítanou změnou, protože práce s dětmi ji naplňuje a vidí v ní velký smysl.

Život v rómskej osade ma naučil skromnosti a najmä pokore, ktorú využívam vo svojej práci. Je pre mňa veľmi dôležité nepovyšovať sa a pred nikým sa neponižovať.

Milujem kávu a svoju vnučku.

Pavel Holub je pracovník v sociálních službách. V našem futráckém spolku se Pavel pohybuje už tři roky. Začal jako praktikant, ale postupem času se stal klíčovým dobrovolníkem v Majáku.

Prostředí služeb pro děti však zná také z druhé strany, což je velkým přínosem pro jeho každodenní práci: „Podobné zařízení jsem navštěvoval jako malý kluk a tam jsem se setkal s Evou (naší sociální pracovnicí), která mi ukázala směr a navedla mě k tomu, co je v životě skutečně podstatné. A dnes spolu pracujeme v jednom týmu!“

Jeho přátelé ho charakterizují jako kluka s nakažlivým smíchem a povahou, která vám rozhodně zpříjemní den. Mimo práci rád tráví volný čas s přáteli a miluje dlouhé snídaně s kávou. A také se zajímá o psychologii.

A co je jeho životním mottem? „Děti jsou naše budoucnost.“

Iveta Alabánová je pracovnice v sociálních službách a naše teréňačka. Dětští klienti a klientky ji mohou potkat především v terénu na orlovské „trojce“ (tedy v Orlové – Porubě). Na starost si ale vzala také naši zeleninovou a bylinkovou zahrádku, která se nachází ve venkovních prostorách objektu. S dětmi pěstuje chutné plody a voňavé bylinky, které pak společně zkonzumují.

Také Ivet se s NZDM Maják seznámila prvně jako dobrovolnice organizace ADRA, kterou je ostatně i nadále. Ráda pomáhá nejen našim malým klientům a klientkám, ale také starším lidem. Proto navštěvuje Domovy seniorů, kde coby dobrovolnice zpestřuje každodennost jejich obyvatelům a obyvatelkám.

Ivet se angažuje také jako dobrovolná hasička. Dobrovolničení, jak se zdá, je důležitou náplní jejího života. Ostatně také její životní motto ji motivuje k zapojování do komunitní práce, která jí přináší nejen radost, ale také ji přináší smysluplnost do života.

„Obětujme dnešek, aby naše děti měly lepší zítřek“

Kuba má za úkol starat se o chod obou našich nízkoprahů. Najdete ho však hlavně v NZDM Futra.