Tým NZDM Maják

Eva Olachová je naše sociální pracovnice. Stará se o chod Majáku a zařizuje vše spojené s administrativou, stmeluje tým a je neskutečně silným hromosvodem – ačkoliv sama dosti temperamentní, umí velmi dobře pracovat s kolektivem a rychle a efektivně řešit všechny nesnáze.

Ostatně má za sebou dlouholetou zkušenost s prací s lidmi! Dříve pracovala hlavně s dospělými či celými rodinami. Příchod do Futry pro ní byl vítanou změnou, protože práce s dětmi ji naplňuje a vidí v ní velký smysl.

Život v rómskej osade ma naučil skromnosti a najmä pokore, ktorú využívam vo svojej práci. Je pre mňa veľmi dôležité nepovyšovať sa a pred nikým sa neponižovať.

Milujem kávu a svoju vnučku.

Pavel Holub je pracovník v sociálních službách. V našem futráckém spolku se Pavel pohybuje už tři roky. Začal jako praktikant, ale postupem času se stal klíčovým dobrovolníkem v Majáku.

Prostředí služeb pro děti však zná také z druhé strany, což je velkým přínosem pro jeho každodenní práci: „Podobné zařízení jsem navštěvoval jako malý kluk a tam jsem se setkal s Evou (naší sociální pracovnicí), která mi ukázala směr a navedla mě k tomu, co je v životě skutečně podstatné. A dnes spolu pracujeme v jednom týmu!“

Jeho přátelé ho charakterizují jako kluka s nakažlivým smíchem a povahou, která vám rozhodně zpříjemní den. Mimo práci rád tráví volný čas s přáteli a miluje dlouhé snídaně s kávou. A také se zajímá o psychologii.

A co je jeho životním mottem? „Děti jsou naše budoucnost.“

Marcela je pracovnice v sociálních službách a také naše teréňačka. Je také hlavní správkyní naší komunitní zahrádky. A více se o ní dozvíte již brzy!

Kuba má za úkol starat se o chod obou našich nízkoprahů. Najdete ho však hlavně v NZDM Futra.