Arleta // Laokoon // Chalapeño

Publikoval admin v

Datum konání

4. 2. 2023 - 5. 2. 2023    
8:00 pm - 11:45 pm
ARLETA
⇝ ⇝ ⇝ Raperka a vizuální umělkyně, které vyšlo již třetí EP s názvem Sex.
⇝ ⇝ ⇝ Arleta se k procesu vzniku vyjadřuje velmi vážně, poněkud ostře, ale nikdy se sebelítostí. „Sex vznikal v mém toxic vztahu, kdy mě nebavilo zastávat konvenční roli holky ve vztahu a splňovat jakási společenská očekávání.” říká Arleta, která již v minulosti vystoupila tvrdě proti misogynním tendencím v rapu a kultuře celkově, např. v tracku Statement. „O oslavu feminismu však na téhle nahrávce nejde. Naopak, je to do jisté míry i o projekci těch temných myšlenek, které jsou anti-feminist, o snaze být sexy, drzá, přijatá světem. Albem vyjadřuji dvousečnou záležitost. Lidi můžou moji hudbu odsoudit, protože můj vizuál prodává mě samotnou na úkor významu. Lidi odkojeni na generickém rapu se nejdřív chytnou image, pak je snad udeří význam. Podstata svobodného vyjádření i vnímání EP Sex je rámovaná upřímností, nasraností a vztekem. Drzost i něha je mojí touhou po lásce.”

 


LAOKOON
⇝ ⇝ ⇝ Experimentální pojetí rapu v podání dvojice Jiří Machů (Killiekrankie) a Mikuláš Hamerla (Sekvoye).
⇝ ⇝ ⇝ Kombinace industriální elektronické hudby s propracovanými beaty a intenzivní přednes s nádechem dadaistických textů je dnes propracovanější. Laokoon s letošním albem Šperk perfektně navazují na to, co rozjeli na debutu.

CHALAPEÑO
⇝ ⇝ ⇝ Chalapeño je elektronický projekt dua producentů Vasiliose Chaleplise a Patrika Slezáka balancující na pomezí IDM, breakbeatu a lo-fi. Na baskytaru a pady hraje Jakub Lasota z kapely Pacino.
⇝ ⇝ ⇝ Syrové beaty propletené organickými melodiemi a hutnými basy. Fúze retro elektroniky a živých nástrojů. Glitche plné grainu. Vlny syntezátorů, které se rozbíjejí o útesy analogových perkusí.
Debutové LP Endless Iridescence vyšlo 20. listopadu 2022. V lednu 2023 vychází na vinylu u labelu Korobushka Records.

Klub se otevře v 19:00.
Koncert začne ve 20:00.
Vstup: 200,- / 150,- studentské

Kategorie: