Bass Occupation 3.0

Publikoval admin v

Datum konání

12. 5. 2023 - 13. 5. 2023    
8:00 pm - 2:00 am

Event Type

PIXIE /Let It Roll
DRY-ROT /Dvoikatroika
GARNIE:C/ Goodvibrations
Kniper/ Superhero Futra Crew
QuateX/ Bass Occupation
Warp/ Audiobush/Bass Occupation
Start 20:00
End 02:00 (dle návštěvnosti možná protáhneme 😉)
Vstupné 100 Kč

DJ PIXIE
DJ Pixie, legenda české drum&bassové scény, roztáčí vinyly poprvé před začátkem milénia. V roce 2001 jako zakladatel pražského soundsystému T2B a člen skupiny Let It Roll pohotově přidává k oblíbenému technu zlomené beaty a o rok později začíná budovat rozsáhlou sbírku vinylů. Z počátku neznámé uskupení se brzy stává zásadním hybatelem stoupajícího hudebního hnutí, jehož atraktivita i díky přispění dalšího matadora, jímž je DJ Suki, raketově roste.
Oba pionýři nekompromisně určují coby vůdčí osobnosti směr i tempo také v rodící se sféře promotingu Pixie jako hbitý surfař naskakuje na rostoucí vlnu, pečlivě brousí svůj styl a získává pevnou pozici jako dj typický svými přesnými, rychlými a nápaditými hudebními mixy, které sklízí zasloužený respekt nejen u fanoušků, ale i u ostatních mistrů řemesla.
Z Pixieho vystoupení srší nekonečná energie: sety se vyznačují spádem, soudržností a jsou přehlídkou všeho, co žánr právě nabízí. Vášeň pro věc nevyhnutelně ústí v zasloužená ocenění, Pixie se opakovaně stává králem českého djingu a vítězí v nejvyšších příčkách Czech Drum and Bass Awards (v letech 2007 až 2020 sestupuje z prvního místa jen třikrát na bronzovou pozici).
Nápaditost, široký přehled, kompoziční myšlení a cit pro práci s publikem představují nejvýraznější charakteristiky tohoto performera. Přirozeně se jen těžko nechává svázat hranicemi jednoho subžánru a jeho doménou se tak v posledních letech znovu stává i techno/minimal techno. Kořeny, z nichž Pixie vyšel, tak opět tvoří nedílný prostor jeho rozsáhlého hudebního světa.

 


DRY-ROT
Do tajů drumandbassu byl zasvěcen kolem roku 2001 Lamatem z úspěšného českého projektu Morebeat. Poprvé se dostal na veřejné párty za mix v roce 2003. Zlomovým se stal pro něj rok 2005, kdy si z USA přivezl kompletní dj techniku a dal se dohromady s Afghanem, kterým byl infiltrován do Eastcoast bandy. Po Afghanově odstěhování do Prahy se spolu se Shulcem snažil držet drumandbass v třinecké kotlině při životě, např. pořádáním klubovek Step Inside, punkovek ve všemožných prostorách a také patřil k realizačnímu týmu open-air festivalu 3necké KiloWatty. Společně s MoreBeat tvořil Motion Control tým, který dovezl do jablunkovského Rokáče (Southocku) taková jména jako Dieselboy, Corrupt Souls, BSE, Gein, C4C, Jade, atd. Pomáhal Imo-tepovi s pořádáním funky brejkových Veczirků v těšínské Dziuple, kde mimo jiné zahrála českokanadská breaková legenda Dj Czech a spolu se Spamem spoluorganizoval ostravské multižánrové parties Deathmatch a Kontakt. Podílel se i na česko-polském audiovizuálním projektu Podaj Kabel. Dry-rot spolupracoval také s rapperem Darcem, což vyústilo v jejich společnou skladbu Život. Od jara 2010 je členem legendární DvoikyTroiky. Rok 2011 zdá se býti pro Dry-rota zlomovým; hned v lednu mu na Dylanově legendárním labelu Freak Recordings vychází techstepová pecka Near Death Experience. V únoru mu vychází neurofunková spolupráce se Spamem (a vlastně jeho první upsaný song vůbec) názvu Scream na dalším americkém labelu Abducted Records jako součást Neuro Surgery LP. Později se zúčastňuje remixové soutěže Sickbrain records, kterou svou techy verzí rozbíječky Malaxor od Kriotek vyhrává. Upisuje se i na labelu Infectech recordings, kde mu vychází těžkotonážní věc In the End. Po narození dcery v roce 2012 si dává voraz, aby začátkem roku 2014 vydal u Blast Furnace recordings děsivé Sodomy EP se songy Mindfuck a Sodomy. Své fanoušky pravidelně uspokojuje svými mixy nebo audiozáznamy z akcí. V době covidu a karantény streamuje s kámoši audiovideo dj punk na platformě Youtube ze své domovské Tyry („Tyra(n) virusCAST live“). Dejte si naživo jeho porci našlapaného drumandbassu prokládaného četnými mashupy, dubplaty a hardcore motivy!


Kategorie: