Colored Moth // Riot Spears // Tilikum + promítání dokumentu Čáry

Publikoval admin v

Datum konání

7. 4. 2023 - 8. 4. 2023    
5:30 pm - 1:00 am

Event Type

Pátek 7.dubna začneme promítáním dalšího dokumentárního snímku z projektu KineDok. Tentokráte půjde o dokumentární snímek Čáry.

Následně vystoupí tyto kapely:

Colored Moth
coloredmoth.bandcamp.com/

RiotSpears
riotspears.bandcamp.com

Tilikum

start dokumentu: 17:30, vstup zdarma

start koncertu: 20:00, konec 23:00 (takže busy domů mimo Orlovou stihnete)

vstup: 120 – 150 Kč


 

Čáry
Režie: Barbora Sliepková
2021, Slovensko, 80 min.

Bratislava, slovenské hlavní město, ve kterém se mísí staré a nové důsledkem masivních výstaveb, ale také domov měnící se před očima svých obyvatel. Poetika každodennosti a portréty zdejších občanů představují společenskokritickou výpověď o současných proměnách tohoto města. Osamělá Blanka sleduje proměny z balkonu svého bytu. Skladatel Danko se vyrovnává s rychlými změnami svého ,,Města na Měsíci” a snaží se zachytit jeho rytmus. Matúš se chce stát místním starostou. Realitní agent Michal seznamuje klienty s možností spokojeného života v bratislavských bytech a dva dělníci kreslí čáry městem a s lahví piva uvažují o životě. Černobílý dokument vykresluje obrazovými kompozicemi bratislavskou atmosféru, kterou doprovází symfonie okolního městského ruchu.

KineDok je projektem Institutu dokumentárního filmu. Projekt je realizován s finanční podporou Kreativní Evropy MEDIA, Mezinárodního visegrádského fondu, Velvyslanectví USA, Státního fondu kinematografie a Magistrátu hl.m. Prahy.

 


 

Kategorie: