KineDok – Kim

Publikoval admin v

Datum konání

8. 10. 2023    
4:30 pm - 7:00 pm
KIM
Režie: Erika Kapronczai
2022, 85 min, české titulky
vstup zdarma

Jak může život plný chaosu a bolesti vést k nekonečné kráse umění? Ponořte se do poutavého příběhu belgicko-maďarské umělkyně Kim Corbisier.
Nahlédněte do světa Kim Corbisier, všestranné belgicko-maďarské umělkyně, která před svou tragickou smrtí ve věku 27 let zanechala nesmazatelnou stopu ve světě umění. Film nabízí pohled do nitra Kimina života a odhaluje proces tvorby umělkyně, která dokázala proměnit bolest a chaos, pramenící z drogové závislosti a krize identity způsobené sérií nešťastných rodinných událostí, do jedinečných uměleckých děl. Režisérka Erika Kapronczai vystavuje příběh jako mozaiku autentických záběrů, které točila na kameru sama Kim za svého života, s dojemnými vzpomínkami jejích blízkých. Kim tyto záběry pořídila s úmyslem natočit dokumentární film o zápolení s drogovou závislostí a po její smrti se Erika rozhodla dílo dokončit jako svědectví o jejím životě, vzdávající hold jejímu odkazu.
KineDok je projektem Institutu dokumentárního filmu. Projekt je realizován s finanční podporou Kreativní Evropy MEDIA, Státního fondu kinematografie a Magistrátu hl.m. Prahy.
Kategorie: