Výstava na stromech – Kávová krize

Publikoval admin v

☕ Od 1. do 8. října 2022 bude v orlovském lesoparku probíhat Výstava na stromech! Zahájení výstavy proběhne 1.10.2022 od 14:00. Jelikož je 1.říjen také mezinárodním dnem kávy, nebude chybět ochutnávka kvalitní a férové kávy.

Na ochutnávku přímo v prostorách lesoparku bude od 17:00 navazovat program v klubu Futra, kde vás krom kávy samotné (například zapatistické kávy od kolektivu Black Seeds) bude čekat také ochutnávka nejrůznějších kávových dobrot. Součástí klubového programu bude také promítání dokumentu It´s bean too hot.

Can you imagine our world without coffee? It’s a very real possibility. It’s Bean Too Hot tells the story of the coffee heroes – small farmers in Costa Rica and Tanzania who are fighting climate change every day to save their livelihoods and your daily cup of coffee.

Zdroj: It’s Bean Too Hot Trailer | Young Filmmaker Short Film Award Category – YouTube

 Akce se koná v rámci Výstavy na stromech, což je celorepublikový výstavový happening na podporu důstojné práce. Letos se v týdnu od 1. do 8. října 2022 koná osmý ročník zaměřený tentokrát na podmínky pěstování kávy v Kolumbii. Koordinuje Fairtrade Česko a Slovensko. Vstup zdarma.

Káva patří mezi nejoblíbenější nápoje dnešní doby. Více než polovina Čechů pije denně dva až tři šálky kávy. Nejvíce kávy se vypěstuje v Brazílii, Vietnamu a Kolumbii. Lidé stojící za naším šálkem kávy se však potýkají s nízkými výkupními cenami, rostoucími náklady na její pěstování a nejistotou dobré sklizně. Tu ještě zesilují dopady klimatické změny. Pomocí nové výstavy Kávová krize můžete nahlédnout do života pěstitelů kávy v Latinské Americe a společně s námi se zamyslet nad možnostmi udržitelnější konzumace oblíbeného nápoje.