Magnus (Regn, Fork, Lyngfarer)

Publikoval admin v

REGN

Göttemia

Lyngfarer

1. Mohl by si nám ve stručnosti popsat, jaká je koronavirová situace ve tvé zemi/městě?

Žiji v Dublinu (Irsko) a tady se to pohybovalo mezi „skutečně špatně“ a „stabilizované, ale špatně“. Bary byly uzavřeny opravdu brzo a myslím si, že to hrálo roli v udržení počtu (nakažených) na relativně nízké úrovni. Zdravotnický sektor a jeho zaměstnanci/zaměstnankyně byli zdejší neoliberální vládou opomíjeni, takže když virus udeřil, nebylo daleko k jeho zhroucení. Když pandemie udeřila, mělo Irsko méně než 300 lůžek na JIP (jednotkách intenzivní péče) a jen díky vyrovnání křivky nedošlo k přehlcení nemocnic.

2. Jak se změnila možnost organizovat koncerty a zkoušet s tvými kapelami/projekty?

Změnilo se úplně všechno! S Lyngfarer jsme měli naplánovanza dvě turné, která jsme zrušili. A zkoušky s mými kapelami v Norsku (Regn, Fork a již zmíněný Lyngfarer) byly odloženy na neurčito. Řada nejrůznějších věcí, které bych normálně každý týden tady v Dublinu dělal, byla pozastavena. A samozřejmě mi chybí mé aktivity/koníčky. Na začátku roku jsem začal hrát na bicí v Kestrel (nová d-beat kapela, zatím bez nahrávky) a za normálních okolností bych každý druhý den hrál tradiční irskou hudbu v několika různých barech ve městě. To už však měsíce není možné a já se moc těším na to, až zas bude bezpečno a vše začne nanovo. Také jsem plánoval jet zpět do USA nahrávat s kapelou, která se jmenuje Chardonnay. Poté, co si Blackbird Raum dali pauzu, několik z nás stále pokračovalo v setkávání a společné tvorbě hudby; a tohle jsou lidé a aktivity, které mi skutečně chybí. Často spolu mluvíme online a bavíme se o hudbě, d-beatu a zajímavých knížkách, sdílíme naše bláznivé nápady, každopádně vůbec nemluvíme o tom, jak je všechno naprd. V USA je to teď nebezpečné a děsivé a jen tak brzy se to ani nezlepší. Je to však první místo, které navštívím, jakmile to bude možné.

3. Co ti pomáhá při zvládání téhle situace?

Zaměřil jsem se na psaní hudby a cvičení hry na hudební nástroje. Mám štěstí v tom smyslu, že mi nevadí sociální distanc a setrvávání na jednom místě. Poměrně hodně pracuji také s vizuálním uměním a toto období mi dalo prostor se tomu více věnovat. Nikdy jsem tuto část své tvorby příliš veřejně neprezentoval, kromě sítotisku a pár videí, ale příští rok začnu sdílet mé kresby a další vizuální materiál. Jsem z toho nadšený! Díky squattingu neplatím nájem a taky mám práci na plný úvazek, takže mám možnost podporovat pár dobrých projektů. A to mi pomáhá zůstat klidným, protože i když vím, že zrovna teď nemohu navštěvovat různá místa, vystupovat aktivně proti fašismu a objímat své přátelé, mohu své přátelé alespoň podpořit finančně.

4. Našel jsi nějaké zajímavé projekty, které bys čtenářům doporučil?

Ano, našel. Existuje podcast „Turning Earth“, který je o „zeleném radikalismu“ z anarchistické perspektivy. Je založen v Irsku, takže některé epizody jsou relevantní spíše pro irské anarchisty, ale většina epizod je zaměřená mezinárodně a zabývají se skutečně důležitými aspekty dnešní doby, týkající se všech lidí bez ohledu na věk. Začněte od vrchu a pokračujte zpět! „Slí Eile“ je série webinářů na YouTube věnujících se tématům od odolávání ekofašismu po potravinovou suverenitu a solidaritu s domorodými boji. „Folk Sessions at the Dark Lantern (Virtual) Tavern“ je facebooková skupina, kde mnozí z nás postují svou hudbu a předstírají, že jsou ve staré taverně jako ze hry „Dungeon & Dragons“.

Ale tím největším projektem je, jak bojovat s osamělostí. Oslov své přátelé a zeptej se jich, jak se jim daří! Přiznej, že prožíváš těžké období. Vše je závislé na dobrém psychickém rozpoložení! Podporovat právě teď lidi ve sdílení svých myšlenek je velmi dobrý nápad a já jsem rád, že toho mohu být součástí!

http://www.ihateregn.org/

https://kraftpest.bandcamp.com/

https://lyngfarer.bandcamp.com/

http://www.blackbirdraum.net/

https://www.youtube.com/channel/UCErsgLH9rls_EneJqffSeAg (Slí Eile webinar)


1 komentář

Lyngfarer/Windthrown – Helt Hjem (home studio performance) – Futra z. s. · 14. 4. 2021 v 11:34 am

[…] Magnusem alias Lyngfarer jste si zde mohli přečíst rozhovor – http://www.futra.cz/druhy-rozhovor-magnus-regn-fork-lyngfarer/. Nyní na svých stránkách zveřejnil nový hudební […]

Komentáře nejsou povoleny.