KineDok v rámci Týdne pro klima – Loupežníci lesa

Publikoval admin v

Datum konání

14. 9. 2022    
5:00 pm - 10:00 pm

Event Type

https://fb.me/e/1Jx5Z6AHw

Futra se letos zapojuje do Týdne pro klima.
Ve středu 14.9.2022 proběhne tematický den v našich NZDM, ale také pro veřejnost v prostorách klubu Futra. Hlavním bodem programu bude promítání dokumentárního filmu Loupežníci lesa a následná diskuze.

 

🟡 Loupežníci lesa
Přes 20 milionů kubických metrů dřeva se nelegálně vytěží v evropských lesích každý rok. Kde však stromy končí a kam míří výnosy z prodeje, které dosahují více než sto miliard dolarů? Těžba zasahuje do ruské tajgy, jednoho z posledních míst přirozeného výskytu ohroženého tygra sibiřského, míří i do anonymních továren v Číně, do USA, kde je jako pochybné podlahové zboží hojně prodáváno. Postihuje také rumunské národní parky, ve kterých dřevo zpracovávají rakouští obchodníci a zachází až do džunglí Peru. Alexander von Bismarck, aktivista a šéf Environmental Investigation Agency ve Washingtonu, DC, se však spolu se svým týmem jako utajený agent se skrytou kamerou vydává za odhalením těchto společností.

Původní název: Wood
Režie: Monica Lăzurean-Gorgan, Michaela Kirst, Ebba Sinzinger
Délka: 95 minut
Rok: 2020
Země: Rumunsko
Dokument bude promítán v původním znění s českými titulky.
Vstup zdarma.

 

KineDok je projektem Institutu dokumentárního filmu. Projekt je realizován s finanční podporou Kreativní Evropy MEDIA, Mezinárodního visegrádského fondu, Velvyslanectví USA, Státního fondu kinematografie a Magistrátu hl.m. Prahy.

Kategorie:

0 komentářů

Napsat komentář