Tsunami Nagasaki (badXmouth, Beaver Fever)

Publikoval admin v

BadXmouth

1. Mohla by si nám ve stručnosti popsat, jaká je koronavirová situace ve tvé zemi/městě?

V Edmontonu, (Alberta, Kanada) počáteční koronavirový lock-down zahrnoval uzavření všeho krom nemocnic/pohotovostí, obchodů s potravinami a benzinových stanic. Policie vymáhá dodržování distančních opatření, mimo jiné zastavuje vozidla a dává pokuty v případě, že posádka nežije ve stejném bytě či monitorují dodržování odstupu v obchodech s potravinami. Od 1. srpna je povinnost nosit roušky všude na veřejnosti, včetně výletů do hor či parků.

2. Jak se změnila možnost organizovat koncerty a zkoušet s tvými kapelami/projekty?

Koncerty a zkoušky jsou prozatím pozastaveny, policie může přijít také na soukromou party a rozdat pokuty, pokud je tam příliš mnoho lidí. Když lock-down začal, bylo nám doporučováno nezvat si domů žádné hosty. S mojí kapelou badxmouth (badxmouthgrind.bandcamp.com), která sídlí v Portlandu (Oregon, USA), zkoušíme nahrát nové album, ale museli jsme přejít z „osobního“ nahrávání na nahrávání „digitální“, protože hranice mezi Kanadou a USA jsou stále uzavřeny.

3. Co ti pomáhá při zvládání téhle situace?

Zvládnout situaci mi pomáhá především to, že jsem začala se svým sólovým projektem Beaver Ferver. Takže všechen ten čas a svou energii mohu využít k soustředění se na tvorbu. Řekla jsem si, že když nemůže být moje kapela se mnou, mohu být svou vlastní kapelou. Také pomáhá trávit hodiny video-chatováním s místními i zahraničními přáteli, kteří se také potýkají s pocity izolace.

4. Našla jsi nějaké zajímavé projekty, které bys čtenářům doporučila? Doporučuju podpořit kohokoliv, kdo dělá live-streamy, ať už koncerty nebo jamování – snaží se tvořit a dostat se z této situace. A zde je odkaz na můj sólový projekt – https://beaver-fever.bandcamp.com/release