Svět pod světem

Odkaz na bandcamp, kde naleznete všechny kapely či hudební projekty spojené s Futrou či Orlovou.
 • Rozhovor o Futře ve Špíně na Rádiu Wave
  Narozeniny byly skvělé a my ještě stále vstřebáváme všechny ty pozitivní dojmy. Zatím se s vámi podělíme alespoň o poslední rozhovor, který v rámci narozeninových příprav vznikl. A již brzy zveřejníme také fotografie a nějaký ten report!
 • Rozhovor (nejen) o pětadvacátých narozeninách v Hudebním přátelském okénku
  Na facebookové skupině Hudební přátelské okénko vyšel v rámci narozeninových oslov rozhovor s jednou z členek kolektivu Blankou. Přepis celého rozhovoru najdete níže, budeme však rádi, když si rozhovor přečtete také přímo ve skupině a stanete se jejím fanoušky. Skupina totiž přináší mnoho velmi zajímavých informací z hudebního světa!
 • Tým Futry na Rádiu Ostravan
  V rámci narozeninových oslav se tým Futry ve složení Dan, Niky, Mirek a Wilda dostavili do pořadu Klubání Richarda Kutěje. A o čem všem si povídali? Poslechněte si záznam na Soundcloudu!
 • Bianca a LuciAnna jsou feministky aneb první díl podcastu od Gendertlachy
  LuciAnna a Bianca, kterou můžete znát také z Futry, jsou feministky a rozhodly se z původně diskuzní skupiny udělat hlavně podcast. A nyní si můžete poslechnout první díl!
 • Jadapa:One – Nové album Neism a The Owl
  Snové toulky podzimní krajinou, křupání listí, studený vítr zpívající o přicházející zimě. Anebo procházka světem-nesvětem ve dnech, které se pomalu prodlužují a vytěsňují dlouhé zimní noci. Jsou černé stuhy znamením přicházejících dlouhých ledových nocí, anebo jsou stružkami mizící temnoty? A nebo něčím úplně jiným? Snad značkami, kterými si značí cestu bytosti žijící v mlhách valících se po jarním poli?
 • Futra Podcast
  Vypouštíme první díl dalšího futráckého podcastu s názvem Svět pod světem. Našim záměrem je dělat rozhovory s lidmi v našem okolí či s lidmi a kolektivy, které k nám do Futry zavítají. Rozhovory se budou točit kolem celé řady témat od cestování přes hudbu či realizaci sociálních projektů, prostě všeho, co nás, a věříme že také vás, zaujme.
 • Rozhovor se Sirem Robertem Kovarikem
  „Krom pohody je festival ve znamení slušnosti a ohleduplnosti, platí to i pro všechny pořadatele, barmany, kavárníky. Mimochodem, znáte chlapa, který si zaplatí vstup, aby podpořil akci, pak oba dny sedí a pracuje mimo koncertní prostory, nahoře u vstupného? Je to kovaný Futrák a říkají mu Sir.“ (Richard Kutěj, Tolerance, […]
 • Paya – Nejhorší je, když úředníci mluví na vás a ne na klienta
  A máme tady další rozhovor! Tentokráte s Payou! Paya pomáhala rozjet sociální službu ve Futře, je to věčná cestovatelka, hudebnice, milovnice koček a můj oblíbený snílek. V rozhovoru se ale kromě hudby zaměříme také na téma podpory lidí bez domova!
 • Káťa – Důležité je zajímat se a nedržet se hesla „a po mě potopa“
  U mě je to 100% práce, každý den udělám jeden dobrý skutek, aniž bych chtěla. Prostě to je mou náplní a asi i posláním, to mě drží hodně nad vodou. Jinak jsou to stále výlety do přírody a doma furt něco upravují nebo vyrábím. Unaveni jsme z toho všichni, ale myslím, že se pořád máme dobře a nic nám v podstatě nechybí. Máme pořád jídlo, infrastrukturu, sítě a dalších plno moznosti…
 • Martin Mohyla – Jsem hudební nerd a perfekcionista
  Jak bych ho popsal? No je to strašně super týpek! A hlavně velmi skromný člověk (a mistr trapného humoru). Teď vážně – jsem hudební nerd, který kolem hudby dělá všechno možné i nemožné. Přestože mě lidi nejčastěji můžou vidět s kytarou v ruce, asi bych se neoznačil slovem kytarista, ale spíš DIY producent/songwriter. Jo a taky jsem notorický perfekcionista. Je to prokletí.
 • November Might Be Fine
  Další rozhovor, tentokrát se členy kapely November Might Be Fine, kterou jste mohli několikrát vidět také ve Futře.
 • Kamyk: V hlavě jsem pořád mladý kluk
  Takže jsem se rozhodl udělat si trenérskou licenci a zkusit školu skateboardingu ve spolupráci s Domem dětí a mládeže otevřít. Původně jsem měl představu, že tam budou chodit kluci a holky, co už do skateparku chodí a kde jim už i tak radíme, jak to dělat lépe. Nakonec to dopadlo tak, že se letos přihlásilo 20 kluků a holek, které/kteří do té doby do skateparku nikdy nepřišli.
 • Kája: Čaj, Agatha Christie a Karnola
  Je nějaká knižní postava, kterou jsi chtěla, nebo pořád chceš tak trochu být? Hobit. A taky Anna ze Zeleného domu, nebo Tygr z Medvídka Pú. A na chvíli bych chtěla být slečna Marplová a užívat si, jak mám všechny prokouknuté a přitom jenom sedím v rožku, pletu si a popíjím čaj.
 • Arnošt Vzdor
  Vzniklo to z nápadu udělat koncert pro kapelu Tabula rasa z Děčína. Právě z toho důvodu, že jsou z Děčína, se tady moc často neukázaly. Řekl jsem si, že nejjednodušším způsobem, jak zajít na jejich koncert, je udělat jim ten koncert. Když jsem pak přemýšlel, koho k nim, tak těch kapel se sešlo tolik, že jsem se rozhodl udělat festival.
 • Yohann (ex Ed Warner)
  Francouzská vláda říká: „Chceme zachránit kulturu!“, ale kultura je pro ně opera a populární kinematografie, kde se utrácí miliony eur za špatné filmy. Ta skutečná kultura jako nezávislá hudba a kinematografie umírá…
 • Zintær
  zintaer.bandcamp.com 1. Ahoj! Mohl bys ve stručnosti popsat situaci u vás? Neviem či je momentálna situácia tu nejako špeciálne iná ako inde. Oproti prvej vlne moje deti stále chodia do školy/škôlky a ja chodím do práce, aj keď máme od šéfov nariadený home-office, dostal som výnimku a sedím v práci […]
 • Lucijan (It´s everyone else)
  Ale pomáhají také malé věci, jako jít na procházku, cvičit, prostě udržovat tělo v kondici. A taky samozřejmě mluvit s kamarády o celém tom blázinci kolem. Skutečně žijeme momentálně v divné době a udržet si zdraví, především mentální, může být výzvou, a chtěli bychom říci, že vyhledat pomoc ve chvíli, kdy se cítíte být v depresi, nebo máte úzkosti není projevem slabosti, a mělo by se to brát velmi vážně.
 • Tsunami Nagasaki (badXmouth, Beaver Fever)
  Zvládnout situaci mi pomáhá především to, že jsem začala se svým sólovým projektem Beaver Ferver. Takže všechen ten čas a svou energii mohu využít k soustředění se na tvorbu. Řekla jsem si, že když nemůže být moje kapela se mnou, mohu být svou vlastní kapelou. Také pomáhá trávit hodiny video-chatováním s místními i zahraničními přáteli, kteří se také potýkají s pocity izolace.
 • Laurits (Göttemia)
  Norsko je velmi rozlehlá země s menším počtem obyvatelstva, které je vcelku samotářské, takže si myslím, že jsme nejhorších dopadů vcelku ušetřeni. Všichni členové Göttemia navíc měli to štěstí, že mohli na rozdíl od mnoha jiných i nadále pracovat.
 • Juan (Mar de Rabia, Cadáveres Podridos)
  JUAN (Mar de Rabia, Cadáveres Podridos) https://vimeo.com/user2110084 MAR de RABIA Cadáveres Podridos 1. Mohl by si nám ve stručnosti popsat, jaká je koronavirová situace ve tvé zemi/městě? Je to zmatené. Coronavirus zastavil téměř všechno. Je jednoduché porozumět tomu, jak tato vláda a další vlády v Jižní Americe využijí tuto pandemii […]
 • Linda (Lucky Malice)
  Hodně pomáhá internet. On-line koncerty a komunita nám neustále připomínají, že nejsme sami. Také pracujeme na novém albu, které jsme nahráli v květnu. To nám pomáhá pokračovat a být i nadále kreativní.
 • Alex Kelman
  Pomáhá mi hlavně láska. Tvorba není problém. Problém je nemožnost hrát a vydělávat peníze… a to je velký problém pro všechny hudebníky. Nikoho to však nezajímá a nikdo nás nepodporuje.
 • Satu (Matava Art Collective, social-researcher)
  Ahoj, ahoj! Jmenuji se Satu a jsem z Finska. Futru jsem navštívila mnohokrát a aktuálně jsem součástí výstavy kolektivu Matava Art „Cesta/Journey“ (pozn. Výstava měla být v klubu od října, zatím se však přesouvá na neurčito, výtěžek z prodeje obrazů jde Lékařům bez hranic ). Žiji na severu Finska ve městě Oulu.
 • Jumper – (ex Raincoat 34, John Ball)
  Další rozhovor, tentokráte s Jumperem. Jumper pochází ze Slezska. Od roku 2016 žije v Bogotě (Kolumbie). Externě je spolupracovníkem organizace pro lidská práva v Kurdistánu (dříve v Kurdistánu žil pět let).
 • Magnus (Regn, Fork, Lyngfarer)
  Druhý ze série rozhovorů nejen s lidmi a kapelami, kteří ve Futře hráli, ale také s lidmi a uskupeními, kteří jsou nezbytnou oporou a částí diy scény.
 • James (Ecower, Sea Shepherd Conservation Society)
  We have decided to make a few smaller interviews with friends outside of the Czech Republic; those who have played in Klub Futra or are active in doing gigs, zines etc. The point is to find a way to share information about their current situation due to Coronavirus, but also find out about interesting projects made all around the world during this time.