Novinky

 • Pohled do zákulisí
  Pohled do zákulisí a zároveň pozvánka na dvě Lukášovy akce: 1. Light + Sound Dimension 2. ASS INVADERS FROM OUTER SPACE vol.2 Punk – Space Grind – Metalcore – Trap Metal
 • Setkání dobrovolníků s ADRou
  Služeb Nzdm Futra a NZDM MAJÁK Futra z. s. využije denně (za každou službu) okolo 30 az 40 dětí, mládeže a „skoro dospělých“ bytostí. Našim skvělým pracovníkům*cím pomáhají dobrovolníci z Adry. Děkujeme za tuhle možnost!
 • Okraj #1 je za námi. A my už vyhlížíme další
  Okraj #001 je za námi a s klidem můžeme konstatovat, že překonal naše očekávání. A tak nám chvilku trvalo, než jsme se dostali k sepsání nějakého uceleného příspěvku. Jak to tedy shrnout? Jak do pár vět vměstnat všechny naše pocity? Vlastně by možná stačilo jedno obrovské děkuji všem, kteří svou […]
 • Představujeme vystavující na Okraji #1
  Představujeme vystavující na Okraji #1: Daniel Goliáš, Kat Natálie Krupová a Nikolas Vidras, Tomáš Staněk.
 • Představujeme účinkující Okraje #1
  Představujeme hudební účinkující na Okraji #1: Ÿperitiff, Interpunkce, Marne, Ari&Indy, Anchorless Bodies a Tateřina.
 • Program na únor a březen: deskovky, KineDok a první ročník festivalu Okraj (a mnohem víc)
  Druhé kolo deskovek se Sousedy už máme za sebou, ale stále nás toho spousta čeká. KineDok: téma víry i romského aktivismu Od února pokračujeme v promítání snímků z projektu KineDok. Promítání, až na výjimky, bude v tomto roce probíhat vždy třetí středu v měsíci, a to od 19:00. Projekce jsou […]
 • První kolo Futra kvízu – téma zima
  Pokud jste vlastníky encyklopedických vědomostí nebo milovníci a milovnice hádanek, kvízová část našeho programu vás zaručeně nadchne. S novým rokem totiž začínáme novou sérii Futra kvízů. V roce 2024 proběhne celkem 5 kvízových večerů. Každý z nich bude na konkrétní téma. Tématem lednového kvízu je zima a vše s ní související!
 • Portal: Jungle, Drum’n’Bass…prostě taneční party
  Těšte se na taneční horečku, která vám umožní zapomenout na všechny starosti.
 • Futra Game Night: Společně do světa her!
  Hráči*ky, připravte se na nezapomenutelný večer plný počítačových a deskových her! Zavítejte s námi do světa, kde se spojují vášeň pro hraní, skvělá společnost a neomezená zábava.
 • Deskovky
  Lednový program odstartujeme 4.1.2024 deskovkami se sousedy. Pravidelná setkání budou probíhat jednou měsíčně a program se zaměří na konkrétní hru či hry. Na lednové setkání si sousedi připravili Dunu, Tapestry, Dixit a Queendomino.
 • Poklidný leden plný her
  Leden započneme poklidně. klub Futra se v druhém zimním měsíci stane především prostorem pro únik od každodenního shonu, nudit se však nemáte nejmenší šanci!
 • Přejeme vám pěkné svátky a vše nejlepší do nového roku
  Přejeme vám pěkné svátky a vše nejlepší do nového roku!
 • Listopad a prosinec: Zima na obzoru, příjemně a útulno ve Světě pod světem
  Listopad a prosinec jsou měsíce, s kterými přichází zimní atmosféra. A i když teploty klesají a dny se krátí, náš klub je zde připraven poskytnout teplo, útulno a skvělou zábavu potřebnou k překonání leckdy melancholických dní. Co můžete očekávat?
 • Říjen plný parádních akcí!
  V říjnu nás čeká spousta skvělých akcí: Sinks + Včera bylo pozdě KineDok – Kim Elastic Riot + How Long? + Kalogathia Tamara + Downbelow + LiveLike
 • Dagmar Straková: „Můj miniaturní svět“
  Rádi bychom vás pozvali na výstavu „Můj miniaturní svět“ od neuvěřitelně kreativní a všestranně nadané tvůrkyně, paní Dagmar Strakové. Objevte a prozkoumejte miniaturní pokojíčky, které Dagmar vytvořila s pečlivostí a s citem pro detail. Výstava je nejen pohledem do fascinujícího světa miniatur, ale také inspirací pro nás všechny, abychom hledali […]
 • Zúčastnili jsme se Feministické konference
  22.9.2023 jsme měli s Futrou možnost se aktivně účastnit Feministické konference pořádané organizací SdruŽeny. Mluvili jsme o budování komunit na malém městě, ale taky o nutnosti šetřit síly a nechtít v málo lidech pojmout všechny problémy a výzvy. N avázali jsme také nové kontakty, z nichž doufáme vzejde zajímavá spolupráce […]
 • Futra je součástí Feministické konference
  Šestý ročník Feministické konference s názvem „Budujeme hnutí!“ se bude konat již tento víkend, tedy od pátku 22.září do soboty 23.září. Kolektiv Futry na konferenci vystoupí v sobotu od 17:00 s workshopem s názvem Svět pod světem reálně i metaforicky.
 • KineDok – Muzeum revoluce
  V neděli 24. září 2023 bude v orlovském klubu Futra probíhat další projekce v rámci projektu KineDok. Tentokrát budeme mít příležitost shlédnout dokumentární film s názvem „Muzeum revoluce“ (2021), který byl režírován Srđanem Kečou. Tento film s délkou 90 minut bude uveden s českými titulky.
 • No Clash Fest #1
  Atomçk, Vole, Nic Śmiesznego, Impulsealer, Marne – to je první No Clah Fest!
 • Září přináší návrat do školních lavic!
  V NZDM Futra a NZDM Maják jsme se rozhodli podpořit tyto žáky a žákyně prostřednictvím projektu „Doučování“. Poskytujeme dlouhodobou podporu a vzdělávání pro 30 mladých lidí, aby se tak mohli lépe připravit na svou budoucnost.